Луценко хоче стати головою МВС

Представник НУ-НС Тарас Стецьків розповів про кадрові плани коаліції, яка, можливо, буде створена найближчим часом.

Тимошенко-Луценко-Кириленко
УНІАН
Ймовірні новий прем'єр Юлія Тимошенко, спікер ВР В'ячеслав Кириленко та голова МВС Юрій Луценко.
Лідер блоку "Наша Україна - Народна самооборона" Юрій Луценко претендує в новому Кабінеті міністрів України на посаду силового віце-прем'єра - міністра внутрішніх справ.

Про це в інтерв'ю "Газете по-киевски" розповів член НУ-НС Тарас Стецьків.

"НУ-НС хотів би для себе посаду силового віце-прем'єра - міністра внутрішніх справ. На цю посаду претендує Юрій Луценко", - сказав він.

На репліку, що в БЮТ хочуть бачити на цій посаді Олександра Турчинова, Стецьків відповів: "Це й інші питання є предметом переговорів". 

Представник НУ-НС також підтвердив, що в новому уряді до БЮТ можуть відійти, крім посади прем'єра, "економічний блок плюс державні монополії".

"Частково соціальний, гуманітарний і силовий блоки повинні відійти НУ-НС. Також НУ-НС наполягає на створенні Антикорупційного бюро розслідування - спеціального органу, що буде розслідувати корупційні злочини високопоставлених чиновників", - сказав він.

За словами Стецьківа, у випадку входження до коаліції Блоку Литвина, з ним "можуть обговорюватися посади віце-спікера, декількох губернаторів, деякі посади у виконавчій владі – адекватно до його голосів". 

Тарас Стецьків
УНІАН
Про можливість такого розподілу сил розповів член НУ-НС Тарас Стецьків.
Стецьків також зазначив, що, відповідно до попередніх домовленостей, спочатку буде обрано керівництво парламенту – спікер, на посаду якого НУ-НС висунув В'ячеслава Кириленка, і голови парламентських комітетів. "А потім ми автоматично підтримуємо Тимошенко на прем'єра", - сказав Стецьків. 

Коментуючи хід переговорів між БЮТ і НУ-НС, він зазначив, що зараз політсили займаються виробленням спільної програми.

"Навколо кажуть тільки про посади, але ми повинні оголосити суспільству, яку політику збираємося вести. З деяких програмних позицій у нас з БЮТ були різночитання. Є питання по ринку землі, по Тендерній палаті", - сказав Стецьків.

"Друге питання – ухвалення пакету з декількох законопроектів, які ми хотіли б прийняти ще до голосування по прем'єр-міністру і формуванню уряду. Мова йде про зміни до закону про Кабмін (він є неконституційним, за нашим переконанням), про місцеві держадміністрації, про скасування депутатської недоторканності", - додав він. 

Стецьків також розповів про те, що у випадку неголосування окремих членів "Нашої України - Народної самооборони" за кандидатуру прем'єра від майбутньої коаліції, вони можуть бути виключені з блоку.

"Ці ігри кількох людей можуть коштувати політичних перспектив усієї нашої політичної сили і президента Ющенка, тому ми будемо вживати найжорсткіших заходів, аж до скликання з'їзду об'єднаного блоку", - сказав представник НУ-НС. 

Володимир Литвин
УНІАН
Посади у владі може отримати й Блок Володимира Литвина.
"Там вони одержать оцінку своїм діям. Це може бути, у тому числі, і виключення депутатів, що відкололися, із блоку", - додав він.

На думку Cтецьківа, ті, хто не згоден з позицією НУ-НС щодо можливого прем'єрства Тимошенко, "повинні самі, ще до голосування, привселюдно про це заявити і вийти з блоку, скласти з себе депутатські повноваження, а не тримати "дулю в кишені".

"Торік ми були свідками чотиримісячної коаліційної епопеї, результатом якої стало прем'єрство Януковича. Якщо ми дозволимо зробити другу серію цього "марлезонського балету", то це закінчиться просто крахом для "Нашої України" і "поховає" політичні перспективи Віктора Ющенка на наступних президентських виборах", - сказав Стецьків.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: