Луценко: хтось у Нацбанку має сісти, і не один

Глава МВС заявив про розкриття масштабних махінацій у діяльності банківської системи країни.

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив, що винні у розграбуванні банківської системи України повинні сісти у в’язницю.

Сьогодні в Донецьку на прес-конференції міністр детально розповів про махінації, які розкрили правоохоронці в діяльності банківської системи країни, і заявив, що винні в цьому мають понести кримінальну відповідальність.

При цьому він спростував критику, яка сьогодні пролунала на його адресу з вуст першого заступника голови Нацбанку Анатолія Шаповалова. "Пан Шаповалов сьогодні заявив, що всі мої заяви зводяться до того, щоб дорватися до друкарського верстата. Чесне слово, мені не потрібний його друкарський верстат", - сказав Луценко.

І продовжив: "У мене тільки питання: хто відповість за мільярди розкрадених грошей піднаглядними їм комерційними банками? І друге питання – хто з його підлеглих проводив аудит застави комерційних банків, коли видавав 100 млрд грн рефінансування?".

Керівник МВС наголосив, що сума в 100 млрд грн достатньо велика: "100 млрд грн рефінансування – це стільки, скільки мають всі місцеві ради з усієї України, тобто, це ще один місцевий бюджет. Донецька обласна рада, Рівненська обласна рада, всі обласні ради мають грошей для утримання вчителів, лікарів, доріг, усіх комунальних служб стільки ж, скільки Національний банк видав комерційним банкам".

Луценко заявив, що не відомо, на що реально були витрачені ці кошти: "Хто відчув ці гроші? Промисловість одержала кредит? - Ні. Населення одержало повернення депозитів? - Ні. Де ці гроші? Ось це питання ми ставимо керівництву НБУ".

Міністр підкреслив, що хтось повинен відповісти "за бездіяльність, за невиконання своїх службових обов’язків".

Він ще раз повторив, що "хтось, і не один, повинен сісти, інакше ця грабіжницька система і далі продовжуватиметься".

"Безумовно, мені говорять – можна підірвати стабільність валюти такими заявами, я питаю – а мовчанням ми національну валюту вже не добили, тишею, коли вдаємо, що нічого не відбувається, коли мільярди розтягуються, ми не доводимо до повного краху не тільки українську економіку?", - спитав Луценко.

Нагадаємо, перший заступник голови Нацбанку Анатолій Шаповалов вже дав перші свідчення щодо можливих фінансових махінацій в НБУ.

Раніше глава МВС заявляв, що міліція має докази причетності керівників НБУ до фінансових злочинів і готова завести справи за цими фактами.

Крім того, Луценко звинуватив президента Віктора Ющенка у тому, що він покриває незаконні схеми та дії.

Читайте також:

Міліція допитала першого заступника глави Нацбанку

Екс-заступника глави НБУ Савченка призначено другою людиною в Мінфіні

Заступник голови НБУ: Нацбанк проводить для обраних банків валютні махінації

НБУ: Луценко дестабілізує ситуацію в банківській системі

ВідеоЛуценко: хтось у Нацбанку має сісти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: