Луценко каже, що люди Ющенка тиснули на суддів

На підтвердження своїх слів, міністр навів списки телефонних розмов між посадовцями Секретаріату президента та деякими суддями.

МВС заявляє про факти втручання в діяльність суддів Київського апеляційного адміністративного суду.

Як повідомили у Департаменті зв`язків з громадськістю (ДЗГ) та міжнародної діяльності МВС, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко надіслав лист до голови Верховного суду Василя Онопенка, в якому зазначив, що до Міністерства внутрішніх справ звернулися депутати із заявою про притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб Секретаріату президента за втручання в діяльність судових органів при розгляді в Окружному адміністративному суді Києва та Київському апеляційному адміністративному суді скарг щодо указу президента про дострокові вибори.

Луценко
УНІАН
Юрій Луценко звинувачує президентський Секретаріат у нечесній грі
За даними ДЗГ МВС, у результаті проведеної перевірки було встановлено, що 12 жовтня 2008 року, а саме під час розгляду в Київському апеляційному адміністративному суді скарг щодо цього указу президента, відбувалися телефонні розмови: о 15 год. 23 хв. між заступником голови Вищого адміністративного суду Цурканом і суддею Окружного адміністративного суду міста Києва Добрянською; о 15 год. 29 хв. між Цурканом і керівником Служби Секретаріату президента з представництва у судах інтересів президента Кирилюком. о 15 год. 31 хв. відбулася розмова між Цурканом і заступником глави Секретаріату президента Пукшиним; о 15 год. 39 хв. - між Кирилюком і Цурканом; о 15 год. 48 хв. між з Пукшиним і Цурканом; о 15 год. 51 хв. між Цурканом і Добрянською.

У ДЗГ МВС зазначають, що аналогічні телефонні розмови мали місце з період 12-13 жовтня 2008 року, тобто під час розгляду в Окружному адміністративному суді міста Києва та Київському апеляційному адміністративному суді скарг щодо указу про дострокові вибори.

Аналіз зазначених вхідних та вихідних дзвінків свідчить про системний узгоджений характер дій між зазначеними особами, наголошують в ДЗГ МВС.

“Враховуючи, що згідно з частиною другою статті 126 Конституції вплив на суддів у будь-який спосіб забороняється, ці положення Конституції треба розуміти як забезпечення незалежності суддів у зв`язку із здійсненням ними правосуддя, а також як заборону щодо суддів будь-яких дій незалежно від форми їх прояву з боку державних органів, установ та організацій, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, фізичних та юридичних осіб з метою перешкодити виконанню суддями професійних обов`язків або схилити їх до винесення неправосудного рішення тощо”, - наголосили у Департаменті.

І зазначили, що “оскільки незалежність суддів полягає передусім у їхній самостійності, непов`язаності при здійсненні правосуддя будь-якими обставинами та іншою, крім закону, волею, подібне втручання в діяльність суддів Київського апеляційного адміністративного суду з метою перешкодити виконанню ними службових обов`язків або добитися винесення неправосудного рішення може містити ознаки злочину, передбаченого статтею 376 (Втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України”.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: