Луценко покарав 17 міліціонерів за катування затриманого струмом

За знущання над підозрюваним на Одещині звільнено двох міліцейських чиновників. Ще 15 правоохоронців попереджено і понижено у званнях.

За знущання над підозрюваним у Одеській області покарано 17 правоохоронців. Відповідний указ під час візиту на Одещину оприлюднив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.

Зокрема, наказом за дискредитацію органів внутрішніх справ з міліції звільнено заступника начальника карного розшуку та старшого уповноваженого Комінтернівського райвідділу міліції.

Інші за недбале ставлення до виконання службових обов’язків отримали догани або були на один ступінь понижені у званнях. Крім того, начальник райвідділу міліції попереджений про неповну службову відповідальність.

Як заявив Луценко, цей керівник має два місяці для того, щоб виправити ситуацію у своєму колективі. В іншому випадку міністр обіцяє розатестувати весь особовий склад райвідділу і набрати на службу нових співробітників.

Звертаючись до начальника райвідділу міліції, міністр сказав: "Це великий кредит. До речі, це тільки враховуючи ваші попередні досягнення".

Начальник Служби внутрішньої безпеки МВС Василь Слободяник доповів, що двоє зі звільнених офіцерів 7 серпня доставили затриманого до райвідділу, сфальсифікували протокол про начебто його непокору працівникам міліції, в результаті чого суд виніс рішення про адміністративний арешт затриманого на 5 діб.

Після цього, за заявою потерпілого, офіцери замість того, щоб помістити його в ізолятор тимчасового утримання, де чоловік мав би відбувати адміністративне покарання, відвели його у підвал, де, застосувавши проти нього генератор електричного струму від телефону, вимагали зізнання. В результаті людина отримала закритий перелом кістки правового плеча.

У своїх поясненнях міністру обидва офіцери заявили, що тілесних ушкоджень чоловіку вони не завдавали, у підвал його не відводили, а травму той отримав "у результаті падіння на порозі туалету".

Коментуючи вказані дії працівників райвідділу та бездіяльність з боку керівників управління міліції, Луценко зауважив, що ці працівники міліції замість того, щоб "думати головою", вдалися до найпростішого: "Залякати людину, щоб "вибити" у неї покази".

"Це дії, які ламають долю людини. На кожну таку дію з боку працівників міліції буде такий розгромний наказ. Тільки так можна зламати цю ще радянську традицію", - заявив Луценко.

Він також повідомив, що протягом цього року Служба внутрішньої безпеки МВС передала до прокуратури 400 кримінальних справ стосовно працівників міліції, які вчинили незаконні або злочинні дії, а ще тисячі міліціонерів попереджені доганами.

Міністр закликав громадян не боятися звертатися до Служби внутрішньої безпеки МВС, якщо проти них з боку міліціонерів були застосовані незаконні дії.

Нагадаємо, наприкінці серпня Луценко пообіцяв протягом вересня к кількох регіонах публічно покарати міліціонерів, які катували затриманих.

За даними українських правозахисників, минулого року органи прокуратури виявили 14 фактів застосування тортур проти затриманих чи засуджених осіб, за катування притягалися три особи, однак жодного вироку винесено не було.

Правозахисники вважають, що широке застосування катувань насамперед пов’язане із втратою професіоналізму працівниками дізнання і слідства, коли замість ретельного пошуку і вивчення об’єктивних доказів скоєного злочину вони звертаються до вимагання "явок з повинною" шляхом погроз і катувань.

Крім того, розкриття злочинів шляхом застосування тортур пояснюється вимогами керівництва міліції покращити показники розкриття злочинів.

Читайте також:

Луценко публічно каратиме катів у погонах

Правозахисники: ніхто в Україні не застрахований від міліцейських тортур

Кіровоградські міліціонери забили затриманого до півсмерті

Міліціонери катували затриманого, зачинивши відділок на замок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: