Луценко розповів про генпрокурора при Тимошенко та про необов’язковість спецосвіти

В.о міністра внутрішніх справ заявив, що йому відомі імена претендентів на крісло генпрокурора при президентові Тимошенко.

Кандидатури, які кандидат в президенти Юлія Тимошенко розглядає на пост генпрокурора, дозволяють сподіватися на результативне розслідування резонансних кримінальних справ, заявив в ефірі телеканалу ТВі в.о. міністра внутрішніх справ Юрій Луценко.

Він відзначив, що перед початком президентських виборів питав у Тимошенко, хто буде генпрокурором, і почув декілька прізвищ, які дозволяють сподіватися на результативне розслідування резонансних справ.

"Це дасть надію людям, що в країні йдуть зміни на кращий", - заявив Луценко.

В.о. міністра звернув увагу, що за рік міліція передає до судів справи відносно 230-250 тис. чоловік. При цьому МВС передає матеріали відносні 15-18 тис. посадовців в прокуратуру, яка порушує кримінальні справи, але далі за розслідування не просуваються.

"Вони (прокуратура) порушують кримінальні справи, тому що є підстави, а далі що відбувається – не знає ніхто", - констатував Луценко.

Нагадаємо, раніше нині діючий президент Віктор Ющенко заявив, що прем`єр-міністр Тимошенко планує в разі своєї перемоги на виборах призначити генпрокурором колишнього голову Адміністрації президента Віктора Медведчука.

Також Луценко звернув увагу на те, що до моменту його приходу у МВС у Донецькій області й Криму було приблизно по 120 тис. нерозкритих убивств, що вдвічі перевищувало середні показники по інших регіонах країни.

"Ніхто не говорить що Донецька область - це бандитська область, у Донецькій області кримінальними методами була проведена первинна приватизація й створена владу", - запевняє Луценко. "Потрібно не кривдити жителів (цього регіону), а звільняти їх із кримінального рабства", - додав він.

Також .о. міністра внутрішніх справ виразив переконаність, що Віктор Янукович, як раніше суджений, не може бути президентом. "Я не представляю, щоб його портрет висів у кімнаті генерального прокурора України, головного міліціонера, головного податківця", - пояснив Луценко.

"Так, він вважається несудимим, але по законодавству його не можна брати на роботу в правоохоронні, податкові органі", - додав в.о. міністра.

Крім того, Луценко торкнувся питання відсутності у нього спеціальної освіти, як у очільника МВС.

Він заявив, що для керівництва МВС не потрібна профільна юридична освіта, і це підтверджує європейська практика.

"Європейська практика передбачає міністра внутрішніх справ як цивільного наглядача над людьми в погонах", - пояснив глава відомства. Він привів приклади Польщі, де різні розділи МВС також не мали профільної освіти. Луценко відзначив при цьому, що європейські країни стикалися раніше з безконтрольністю силових структур і виробили відповідні механізми контролю.

За його словами, сенс політичного керівництва міністерством в тому, щоб бути менеджером, ефективно направляти фінансові потоки на рішення пріоритетних задач, наприклад, таких як підвищення зарплат, закупівля приладів "Візир" для зниження кількості ДТП на дорогах і ін.

Читайте також: 

Генпрокуратура винесла людям Луценка протест за перевірки

Генпрокурор поскаржився Ющенку на Луценка

Луценко: Тимошенко не планує призначення Медведчука генпрокурором

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: