Луценко став лідером блоку

Тепер відома перша п’ятірка блоку „Нашої України”, „Народної самооборони” та „Української правиці”. Список очолить лідер "Народної самооборони" Юрій Луценко. "Наша Україна" отримає 54% місць.

Переговори між трьома політичними силами перебувають на завершальній стадії, повідомив сьогодні „КоммерсантЪ”. 

Найближчими днями лідери мають підписати договір про створення єдиного блоку. Зважаючи на ряд соціологічних досліджень, „Наша Україна” нарешті поступилася „Народній самообороні”, і лідером блоку має стати Юрій Луценко, що, як очікують, може збільшити рейтинг блоку щонайменше на 2%. 

Другий номер у списку майже створеного блоку посідає В’ячеслав Кириленко, третій – міністр оборони Анатолій Гриценко, четвертий – міністр закордонних справ Арсеній Яценюк. Щодо п’ятого номеру певності немає, але, згідно з інформацією „Коммерсанта”, на це місце претендує Микола Катеринчук. 

Президент Віктор Ющенко також нібито може внести корективи до списку. До першої десятки потраплять лідери всіх політичних партій, що входять до блоку й не потрапляють до п’ятірки. 


Найскладнішим виявилося питання про розподіл місць у блоці. НСНУ має отримати 54%, решту буде розподілено між „Народною самообороною” (25%) та „Українською правицею” (21%). Щоправда, „Правиця” досі незадоволена запропонованою їй кількістю місць. Точиться суперечка щодо входження до блоку Конгресу українських націоналістів. Перспективи в нього не вельми добрі, оскільки категорично проти входження виступає Анатолій Гриценко. Голоси „проти” лунають і з боку „Народної самооборони”. 

„КоммерсантЪ” повідомляє, що в блоці є негласна квота президента, яка складає 10%. За різними версіями, наближені до Ющенка кандидатури можуть потрапити до списку за рахунок квоти „Самооборони” та „Правиці” (по 5%). 

Віктор Ющенко на мітингу опозиції на Європейській площі
Сайт президента України
Віктор Ющенко може змінити список загального блоку. Його квота в блоці складає 10 відсотків

Доволі нетривіально проходили переговори щодо назви майбутнього блоку. Протягом певного часу найімовірнішим був варіант „Союз демократичних сил”. Щоправда, абревіатура „СДС” могла б викликати асоціації з СДПУ(о) та через це підозри щодо активної участі у формуванні списку голови секретаріату президента Віктора Балоги, колишнього члена цієї здискредитованої партії. Переговорники побачили також небезпеку використання партії Соціал-демократичний союз Євгена Марчука на противагу блокові, що могло б заплутати виборця через ідентичність абревіатур. 

Останньою робочою назвою є „Народна самооборона – Наша Україна” (НСНУ). Проти такого варіанту назви виступають лідери „Української правиці”, пояснюючи це тим, що в цьому разі абревіатура назви блоку збігається з назвою пропрезидентської партії. 

Як „Самооборона”, так і „Правиця”, вважає Мустафа Найєм, автор публікації в „Коммерсанті”, не мають ілюзій щодо своїх перспектив у разі самостійної участі на виборах. „Українській правиці” не вистачає рейтингу, „Народна самооборона” має проблеми з фінансуванням, тож заяви про готовність до самостійної участі є радше блефом. 

Народна самооборона
"Народна самооборона" має проблеми з фінансуванням, що завадить їй взяти участь у виборах самостійно

Переваги перед „Правицею” Юрій Луценко сподівається використати для забезпечення своїм соратникам ряду заздалегідь узгоджених позицій у разі створення парламентської коаліції з БЮТ. У майбутньому уряді „Самооборона” претендує на силовий блок. Юрій Луценко вимагає призначення на пост генпрокурора колишнього голови українського відділу Інтерполу Кирила Куликова, на пост голови МВС (за непідтвердженими даними) – голови Дніпропетровського УМВС Олександра Бобильова. Обговорювалися також міністерські портфелі для Давида Жванії (голова Міністерства з реформування) та Миколи Катеринчука (Мінюст). 

Найбільш екстравагантною пропозицією Луценка є такий обмін: у разі створення коаліції БЮТ підтримує його кандидатуру на пост мера Києва, а у відповідь блок „Народна самооборона – Наша Україна” підтримає представника БЮТ, можливо, Олександра Фельдмана на виборах мера Харкова.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: