Луценко відмовився вибачатися перед Колесніковим

Голова МВС наполягає, що впливовий "регіонал" причетний до злочину, і збирається піти до суду, щоб не вибачатися перед Колесніковим.

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко збирається оскаржувати рішення Печерського суду Києва, який зобов'язав голову МВС вибачитися з трибуни Верховної ради перед депутатом-"регіоналом" Борисом Колесніковим.

“Я апелюватиму це рішення в Київському апеляційному суді, тому що мені абсолютно не ясно, що саме із заявленого мною не відповідає дійсності", - сказав голова МВС.

Луценко пояснив, що у своєму виступі у ВР, який став скандальним, він лише "докладав про інформацію, яка була використана Генпрокуратурою для порушення кримінальної справи, а надалі - і арешту пана Колеснікова".

"Я спеціально підготувався. Ось у мене в руках довідка, підписана Департаментом карного розшуку МВС України за 2003 рік. Вона була складена ще до мого приходу на посаду міністра. Ця довідка підтверджує, що в 2003 році УБОЗ Донецької області виявило стійку злочинну групу, що діяла на території області", - продовжив Луценко.

За його словами, організатором і лідером угруповання "є якийсь Чучкін". "У складі цієї групи - ще семеро учасників. Далі працівники УБОЗ описують причетність групи до здійснення наступних злочинів: замах на Пенчука (замовлений), вбивство Геєва (замовлене), вибух автомобіля Угрехелідзе. Саме на підставі цієї інформації МВС зібрало матеріали про зовнішнє спостереження з подальшим замахом на пана Пенчука. Що, разом із заявою Пенчука про здирництво з боку Колеснікова, і стало підставою для порушення кримінальної справи. Підкреслюю, справу порушила не МВС, а Генпрокуратура", - повідомив міністр.

В той же час, Луценко зазначив, що розуміє, чому Колесніков "воює" саме з ним. "В основі його домагань – політика, а не право. Хоча б тому, що під час моєї відставки, ініційованої Партією регіонів, за заявою депутатів цієї фракції була порушена кримінальна справа за фактом перевищення службових повноважень працівниками МВС у справі Колеснікова. І тоді, в 2007 році, слідство винесло постанову про відсутність складу злочину з боку правоохоронних органів. Отже, почекаємо остаточного рішення в Апеляційному, а якщо потрібно - то й у Верховному суді", - додав голова МВС.

Нагадаємо, Печерський суд Києва зобов'язав Луценка спростувати інформацію про причетність Колеснікова до скоєння злочинів. Відповідну заяву міністр зробив 7 квітня 2005 року з трибуни парламенту.

Луценко тоді повідомив, що Генпрокуратура порушила справу проти Колеснікова за підозрою у вимаганні акцій торгового центру "Білий лебідь" у бізнесмена Бориса Пенчука.

Голова МВС, посилаючись на дані оперативного слідства, заявляв, що Колесніков "шляхом погроз певним громадянам вбивством вимагав від них передати йому та іншим названим особам акції, які належали цим громадянам".

Бізнесмен Пенчук, який висував звинувачення проти Колеснікова, був засуджений до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Такий вирок йому винесли за  дачу неправдивих свідчень у справі Колеснікова.

Читайте також:

Суд вирішив, що Луценко повинен вибачитися перед Колесніковим

Колесніков виступає за коаліцію ПРіБЮТ

Колеснікову запропонували пройти тест на дебілізм

Луценко: Колесніков - "брехлива шістка"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: