Луценко вимагає відставки уряду Януковича

Луценко переконаний, що уряд Януковича має піти у відставку через непрофесійні дії, які знизили рівень життя.

Луценко вимагає відставки уряду Януковича
УНІАН
Ю.Луценко переконаний, що цей уряд повинен у повному складі піти у відставку.
Лідер блоку "Наша Україна – Народна самооборона" Юрій Луценко переконаний, що уряд Віктора Януковича має піти у відставку через непрофесійні дії, які призвели до зниження рівня життя громадян. 

Про це він заявив на прес-конференції. За словами Ю.Луценка, "уряд В.Януковича веде країну в неправильному напрямку". 

Крім того, він переконаний, що в цьому уряді встановилась "кругова порука". "Цей уряд своїх не здає", - сказав Ю.Луценко.
 
За його словами, за бездіяльність або непрофесійні дії, які призвели до аварій та катастроф в інших країнах, у той же день були б відправлені у відставку міністр транспорту та з питань надзвичайних ситуацій. В Україні ж цього не сталося. 

Тому Ю.Луценко переконаний, що цей уряд повинен у повному складі піти у відставку. 

Аналізуючи роботу уряду Віктора Януковича, Ю.Луценко навів показники, які, за його словами, були взяті з офіційних статистичних даних. Зокрема, він наголосив, що у 2007 році заборгованість із заробітної плати в Україні збільшилася майже на мільярд гривень. Зовнішній борг зріс на 100 млрд. грн. Ціни на продукти харчування, зокрема, на початку літа, на фрукти та овочі збільшилась на 35%. Вартість житлово-комунальних послуг в цілому про країні зросла на 60%. Також підвищилися роздрібні ціни на бензин. 

За словами Ю.Луценка, в інших країнах збільшення цін на паливно-мастильні матеріали є ознакою бензинової кризи, а чиновники, відповідальні за цей сегмент ринку, в разі зростання цін, відразу були б відправлені у відставку. Однак уряд В.Януковича не ухвалив таких рішень, він непрофесійний, а тому не має права керувати країною, підкреслив Ю.Луценко. 

За інформацією, яку оприлюднив Ю.Луценко, у 2007 році темпи зростання мінімальної заробітної плати були майже вдвічі нижчими, ніж у 2006 році, і втричі нижчими, ніж у 2005 році. А тому вперше за останні роки, зростання цін в цьому році перевищить зростання мінімальної заробітної плати. 

За словами Ю.Луценка, якби уряд В.Януковича спромігся зберегти темпи росту заробітної плати та пенсій, які були задані "помаранчевими" урядами, тоді сьогодні б мінімальна заробітна плата була більшою від існуючої на 68 грн., а мінімальна пенсія – на 168 грн. 

Тобто, якщо у 2005 році зростання мінімальної зарплати було зафіксовано на рівні 39%, а рівень інфляції на рівні 10,3%, то у 2007 році відповідні цифри становлять 13 і 12,5%. 

Говорячи про зростання цін на основні продукти харчування, Ю.Луценко зазначив, що на початку літа цього року, на відміну від минулого року, ціни на хліб зросли на 13,1%, борошно – на 27,5%, молоко – на 18,5%, фрукти – на 35,3%, овочі – на 34,8%. 

Він також зазначив, що уряд В.Януковича "спеціально ставиться" до такого важливого продукту харчування як яйця – ціна на них зросла на 38%. 

Що стосується імпортованого газу, то за часів "помаранчевих" урядів, зокрема, уряду Юрія Єханурова, ціна 1 тис. куб. м газу становила 95 дол., за часів правління В.Януковича – 130 дол., і тенденція до збільшення ціни спостерігатиметься надалі. 

У той же час, Ю.Луценко наголосив, що за часи керівництва урядами Юлії Тимошенко та Ю.Єханурова у січні-вересні 2006 року рівень безробіття було скорочено до 6,4%, у той же час як у 2004 році ця цифра становила 9,2%, а сьогодні лише за січень-березень поточного року рівень безробіття сягнув позначки 8%, тобто, як наголосив, коментуючи наведені дані Ю.Луценко, уряд В.Януковича не знає і не може як забезпечити людей робочими місцями, так і достойною заробітною платою. 

Крім того, за словами Ю.Луценка, зростання внутрішнього валового продукту "В.Янукович на кожному кроці виставляє, як власне досягнення, напоказ", а насправді спостерігається падіння ВВП: станом на червень цього року цей показник становив 7,8%, на відміну від показника за січень - 9,3%. 

Разом зі зниженням темпів економічного зростання також падають темпи зростання реальних доходів і реальної заробітної плати громадян. Як зазначив Ю.Луценко, за цими показниками нинішній уряд удвічі поступається уряду Ю.Єханурова.

Луценко вимагає відставки уряду Януковича (ексклюзивне відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: