Луценко: Ющенко не бореться з корупцією, бо риба гниє з голови

Глава МВС скаржиться, що президент не звільнив жодного чиновника, викритого міліцією у хабарництві.

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко пов'язує обвинувачення президента Віктора Ющенка на адресу його відомства в зниженні ефективності боротьби з корупцією із прагненням глави держави зняти із себе відповідальність за боротьбу з корупцією.

"Риба гниє з голови. Віктор Андрійович не хоче боротися з корупцією, не хоче боротися зі службовою злочинністю, він просто хоче знайти крайніх у нинішній піар-кампанії, коли 5 років він проспав на пасіці, бджоли всі передохли, а тепер потрібно знайти крайнього", - сказав Луценко.

Він підкреслив, що за рік міліція затримує від 1500 до 1800 хабарників, суми їхніх хабарів доходять до 42 млн доларів, але лише невелика частина із затриманих засуджується судами до позбавлення волі.

"Питання: у чому винна міліція? Ми ловимо, але інші не саджають. Так кому потрібно висувати претензії?" - задався питанням міністр.

Він також вказав на недосконалість чинного законодавства, що передбачає за корупцію не карну, а лише адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

При цьому Луценко зазначив, що за роки президентства Ющенка суди встановили 600 фактів корупції з боку чиновників, яких призначив Ющенко, але в підсумку жоден із цих чиновників не був знятий з посади.

"Це імпотентний закон, оскільки держава виявляє корупціонерів, суд установлює, що вони корупціонери, вони платять 225 гривень (штрафу) і залишаються працювати на роботі", - сказав він.

Луценко додав, що у свою чергу, коли суд установлює факт корупції з боку того або іншого співробітника міліції, то такий співробітник в обов'язковому порядку звільняється з роботи.

Нагадаємо, у середу, 9 грудня, між Ющенком і Луценком стався скандал. Президент на нараді з керівниками правоохоронних органів звинуватив їх у непрофесійній і бездарній роботі, у відповідь на що Луценко демонстративно залишив нараду. Пізніше міністр заявив про повний розрив своїх відносин із президентом.

10 грудня президент Віктор Ющенко звернувся до прем'єра Юлії Тимошенко з вимогою негайно внести до Верховної ради подання про звільнення Луценка з посади глави МВС. "Свої непрофесійні дії та провальні результати роботи Луценко намагається перекласти на інших осіб", - пояснив причини своєї вимоги президент.

Читайте також:

БЮТ: депутатам пропонують по 150 тисяч доларів за відставку Луценка

Луценка нагородили "Будяком року" за порушення прав людини

Луценко запросив Ющенка на святкування Дня міліції

Луценко образився на Ющенка і повністю розірвав з ним стосунки

ВідеоЛуценко: Ющенко не бореться з корупцією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: