Луценко запитує в депутатів, чи роздавати населенню зброю

Голова МВС впевнений, що кількість тяжких злочинів залежить не від того, чи є в людини зброя, а від того, наскільки вона зловживає алкоголем.

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко пропонує парламенту вирішити, чи можна населенню купувати травматичну зброю несмертельної дії для самозахисту.

"Наша позиція така: нехай вирішить не сам міністр, не Міністерство внутрішніх справ, а Кабінет міністрів, а ще краще - Верховна рада", - заявив він, цитує прес-служба "Народної самооборони". Зазначимо, що відповідний законопроект вже зареєстровано у Раді.

За словами Луценка, наразі на руках в українського населення 820 тисяч одиниць мисливської, вогнепальної, травматичної зброї та газових пістолетів, щороку міліція видає ще 50 тисяч нових дозволів, однак це не призводить до різкого зростання кількості злочинів, у яких фігурує ця зброя.

"Найбільша кількість тяжких злочинів відбувається не тому, що у людини є вогнепальна чи травматична зброя, а через зловживання алкоголем", - наголосив Луценко.

Водночас, вважає він, травматичний пістолет в руках законослухняного громадянина допоможе йому захиститись від зазіхань злочинця.

"У сусідній Молдові, де взагалі дозволений вільний продаж "вогнепалів", і у Грузії провели опитування серед злочинців: чого вони бояться найбільше? Їхня відповідь: озброєного опору тих, кого вони збираються грабувати. Це психологічний фактор, який стримує злочинців", - розповів Луценко.

"Сьогодні, на жаль, злочинці можуть дістати зброю, якщо захочуть. І ми тисячі незаконних "стволів" вилучаємо щомісяця. Питання: чому ми нормальним людям не можемо надати законну можливість опиратися злочинцям, які завжди дістануть собі нелегальний вогнепал?", - поцікавився міністр.

Луценко також зауважив, що МВС спрямовує стежити за порядком на вулицях 15 тисяч патрульних міліціонерів, але розміри бюджетного фінансування не дозволяють "поставити міліціонера біля кожного стовпа".

Зараз пістолети для відстрілу куль травматичної дії доступні досить вузькій категорії осіб. Це, зокрема, держслужбовці, журналісти і народні депутати, члени добровільних народних дружин, співробітники правоохоронних органів, судів і члени їх сімей.

Читайте також:

Ющенко пропонує Луценку піти у відставку

В Криму спецпідрозділ "Беркут" помилився адресою: є жертва

Львів патрулюватимуть військові із собаками

Луценко готовий стримати державний переворот

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: