Луценко "змете" Черновецького

Лідер НУ-НС Юрій Луценко взяв участь в акції проти спроб мера Києва прибрати з Майдану Незалежності торговців українською символікою.

Лідер блоку Наша Україна - Народна самооборона Юрій Луценко взяв участь в акції проти спроб мера Києва Леоніда Черновецького прибрати з Майдану Незалежності торговців українською символікою.

Як повідомляє УНІАН, на Майдан незалежності, де проходила художня анти-гоп-стоп акція NЕVSEREMOS в захист підприємців, що поширюють українську символіку, від утисків міської влади, Луценко прийшов несподівано.

Юрій Луценко
УНІАН
Юрій Луценко обіцяє змінити київську владу
Він пояснив журналістам, що прийшов сюди як громадянин, прочитавши в Інтернеті про цю акцію. Лідер НС-НУ поставив свій підпис під зверненням проти спроб київської влади ліквідовувати намети на центральній площі міста, в яких торгують українською символікою, музикою, книгами.

"У всіх європейських столицях на центральних площах продаються сувеніри національного характеру. Так повинен бути в будь-якій країні, яка пам'ятає про своє коріння", - сказав Луценко.

Він пригадав 90-і роки, коли на Майдані йшла активна дискусія між рухівцями і комуністами. "Це місце - український Гайд-парк", - відзначив політик.

"Я не говорю, що тут не може продаватися щось інше, але відноситися однаково до торговців пепсі-колою, пиріжками або Макдональдса і тим, хто продає національну символіку, неприпустимо. Розуміти це може та людина, яка в серці відчуває якісь імпульси при слові "Україна". А ті, хто націлені на космос, відчувають зовсім інші речі, для них бабло є однаковим, і воно не пахне", - заявив лідер мегаблоку.

Він також нагадав, що однією з центральних вимог очолюваного ним блоку є дострокові вибори столичної влади.

"Ми упевнені, що час покласти край тим, хто занапастив Київ як столицю православ'я, як столицю України, як столицю мистецтва і духовності нашої країни. Як лідер блоку я робитиму все, щоб ця влада була зметена", - відзначив Луценко.

13 липня мер столиці Леонід Черновецький заявив, що в Києві замість торгових наметів повинні з'явитися організовані ринки.

"Ніколи, поки я залишатимуся мером Києва, на Майдані Незалежності, який є символом країни, не буде ніяких лавок, величезного розміру ось цих столів, де продавалося все підряд, у тому числі і антисемітська література", - заявив Леонід Черновецький 3 серпня.

5 серпня торговці національною символікою почали на Майдані Незалежності в Києві цілодобове чергування. Як повідомили учасники акцію, чергове гоніння на них почалося 2 серпня.

7 серпня київські міські власті запропонували власникам малих архітектурних форм, які торгують біля Головпоштамту на Майдані Незалежності перенести свої торгові місця на Андріївський спуск або вулицю Володимирську.

9 серпня близько ста учасників пікету на підтримку торговців національною символікою України прийшли передати свої вимоги київської влади. Акцію протесту підтримали Всеукраїнське об'єднання Свобода, УНА, ВГО Пора, представники творчої інтелігенції.

У вівторок на Майдані Незалежності, де протягом 20 років продавали з лотків сувеніри і національну символіку, з'явилася алея з 15 африканських туй.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: