Луценко знайшов у "Родовід Банку" зловживань на 2 мільярди

УБОЗ перевіряє фінансові документи банку, до яких МВС отримало доступ після націоналізації установи.

Столичне Управління по боротьбі з організованою злочинністю проводить дослідче розслідування за фактами фінансових зловживань на суму 2 млрд гривень у "Родовід Банку".

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко сьогодні на прес-конференції в Кабінеті міністрів.

"У зв’язку з тим, що з 7 липня власником цього банку стала держава, ми отримали, нарешті, доступ до фінансових документів", - сказав міністр.

Зокрема, за його словами, в листопаді 2007 року між "Родовід Банком" і ТОВ "Баски+2004" було підписано кредитний договір, відповідно до якого це товариство з обмеженою відповідальністю відкривало кредитну лінію на загальну суму 250 млн гривень. "Як забезпечення виконання зобов’язань за цим договором це ТОВ передало банку в іпотеку земельну ділянку загальною площею 113 га, яка знаходиться в Києві по вул. Озерна", - уточнив міністр.

Надалі, за словами Луценка, банк уклав кредитні договори ще з 15 компаніями на загальну суму 1,750 млрд гривень. "Заставою по всіх цих кредитах була та сама земельна ділянка, яка фігурувала в договорі з ТОВ "Баски+2004", - підкреслив він.

Луценко також повідомив, що потім ця сама земельна ділянка з дозволу "Родовід Банку" була передана в подальшу іпотеку акціонерному банку "Кліринговий дім". "Надалі для отримання рефінансування на суму 1,260 млрд гривень, достовірно знаючи, що ця земельна ділянка неодноразово була заставою для колосальних кредитів, керівництво "Родовід Банку" укладає з Національним банком кредитний договір, для забезпечення якого знову передається та сама легендарна ділянка", - повідомив міністр.

Окрім того, Луценко підкреслив, що з метою неповернення кредитів всі компанії, що одержали кредити в "Родовід Банку" на загальну суму 2 млрд гривень, оголосили про своє банкрутство, не включивши до списку своїх кредиторів "Родовід Банк".

"Під час перевірок було встановлено, що всі ці фірми були зареєстровані на підставних осіб, які нічого не знають про діяльність цих фірм, а тим більше про отримання таких колосальних грошових коштів", - повідомив Луценко.

Міністр уточнив, що провадження у цій кримінальній справі здійснює Міністерство внутрішніх справ.

Читайте також:

"Родовід Банк" повернув вкладникам понад 750 мільйонів

"Укргазбанк" і "Родовід" відмовились повертати кредиторам гроші

Вартість банку "Родовід" знизили у 500 разів

"Родовід Банк" поновив видачу депозитів

ВідеоЛуценко знайшов у "Родовід Банку" зловживання

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: