Лужков: коментарі українського МЗС - це старе мислення

Мер Москви виразив здивування реакцією МЗС України щодо його висказувань про статус Севастополя.

Мер Москви Юрій Лужков заявив, що його позиція відносно Севастополя залишається тією самою, а коментар українського МЗС, який виразив незгоду з висловами московського градоначальника про статус Севастополя, відображає старе мислення.

"Моя позиція (щодо Севастополя) не змінилася, змінилася ситуація. Прийшло зрозуміле керівництво (України), а в МЗС - можливо, там є рудименти тієї старої філософії, яка пов'язана з протистоянням двох наших братських націй", - сказав журналістам Лужков, який знаходиться в Севастополі на святкуванні Дня Військово-морського флоту Росії.

"Два роки тому я виступив з цієї трибуни, і на два роки мене реакційний антиросійський уряд Віктора Ющенка оголосив персоною нон грата. Але життя поправило цього невдачливого політика, я б сказав, політикана, який на виборах просто ганебно програв. І ось знову мені Віктор Янукович, ставши президентом, відразу повернув це право, близьке моєму серцю, бути в Севастополі, Криму, в Україні", - сказав мер Москви.

25 липня мер взяв участь у відкритті святкового концерту на площі Нахімова в центрі Севастополя, присвяченого Дню ВМФ РФ.

Крім того, Лужков, спікер Держдуми РФ Борис Гризлов, президент ВАТ "РЖД" Володимир Якунін і посол РФ в Україні Михайло Зурабов стали почесними гостями військово-морського параду на честь Дня ВМФ Росії.

Нагадаємо, в травні 2008 року Лужков заявив, що Севастополь як військово-морська база СРСР і Росії ніколи не передавався Україні, і повинен бути повернений РФ. У зв'язку з цим Служба безпеки України заборонила в'їзд Лужкову до країни. Після приходу до влади президента Україна Януковича ця заборона була знята.

19 липня на прес-конференції в Москві Лужков заявив, що не змінив свою думку про статус Севастополя. "Я свої заяви щодо Севастополя зробив осмислено і обґрунтовано - ніяких змін моєї позиції щодо статусу Севастополя немає і не буде", - сказав мер Москви.

В українському зовнішньополітичному відомстві відреагували на заяву столичного градоначальника, сказавши, що вона не відповідає добросусідським відносинам Києва і Москви.

"У МЗС України, безумовно, найсерйознішим чином віднеслися до заяви мера Москви Юрія Лужкова щодо Севастополя і вважають, що подібні вислови йдуть врозріз з атмосферою конструктивних і добросусідських українсько-російських відносин, що встановилися останнім часом", - заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

За його словами, в МЗС України переконані, що вище політичне керівництво Росії, як і раніше, "рішуче прихильне принципу територіальної цілісності України і поважає її суверенітет".

Читайте також:

Лужков упевнений, що ЧФ РФ залишиться у Севастополі назавжди

У Севастополі пройшов парад Чорноморського флоту Росії

Лужков знову закликав Росію не віддавати Крим і Севастополь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: