Лужков став на захист російськомовного населення України

Мер Москви каже, що в Україні "жорстко і цинічно видавлюється російська мова і порушуються права російськомовного населення".

Мер Москви Юрій Лужков заявляє, що мерія російської столиці має намір відстоювати інтереси російськомовного населення в Україні. Про це він заявив, виступаючи 1 грудня на Всесвітньому конгресі співвітчизників у Москві.

"Ситуація з російською мовою і гуманітарними правами російських співвітчизників складається по-різному в різних країнах, і, на жаль, ми можемо говорити, що після розпаду Радянського Союзу в багатьох країнах СНД ситуація складається абсолютно незадовільно", - сказав він. На його думку, в Україні "жорстко і цинічно видавлюється російська мова і порушуються права російськомовного населення".

Лужков упевнений, що ця проблема останніми роками штучно виникла в Україні. "Проблема лежить не у ставленні до російської мови і росіян за національністю з боку братського для нас українського народу, а становище визначається ставленням офіційної влади цієї держави і до нашої країни, і до російського народу", - заявив він, додавши, що таке ставлення "сформувалося в націоналістичних структурах України і підтримується з-за кордону".

"Ми не можемо відсторонено спостерігати за таким ставленням до російських людей і російської мови. Повністю розділяємо оцінки і висновки, що міститися в серпневому посланні президента РФ до президента України", - сказав Лужков.

За його словами, мерія активізувала роботу в цьому напрямі - щодо підтримки тих організацій, які протидіють "націоналістичним силам".

"Ми енергійно підтримали створення всеукраїнської громадської організації "Російськомовна Україна", - сказав він. За його словами, це перший випадок, коли на перший план цього руху виходять правозахисні аспекти всього російськомовного населення України в цілому. Він зазначив, що такі дії актуальні для ряду інших країн СНД.

"Уряд Москви боротиметься за права росіян", - заявив він. За його словами, до такої роботи мають підключитися і федеральні органи влади.

Він нагадав, що 23 вересня Мосміськдума ухвалила закон про підтримку російських співвітчизників за кордоном. Через цей закон дістала можливість формувати бюджетні витрати для вирішення завдань співвітчизників.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ Російської Федерації 19 листопада розповсюдило заяву, в якій назвало росіян державоутворюючим народом в Україні та висловило обурення тим, що російська мова не має офіційного статусу в Україні.

Читайте також:

Литвин: російська мова – історично друга в Україні

У Москві зізналися, що від України в них шизофренія

ВР Криму відмовилась від перейменування на "Верховный совет"

МЗС РФ: українська держава тримається на росіянах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: