Лужков звинуватив Ющенка в русофобії та проблемах у Криму

Московська влада дала черговий коментар, в якому обурюється тим, що її організації в Криму український президент назвав недружніми.

Уряд Москви висловив обурення антиросійськими, на його думку, заявами Віктора Ющенка про "недружні" та "антиукраїнські" проекти, що існують в Криму за російські кошти.

Зокрема, як повідомляє прес-служба московського уряду та мера Юрія Лужкова, обурення керівників російської столиці викликало те, що серед "недружніх" і таких, що "несуть нестабільність і розбрат", глава української держави згадав Чорноморську філію Московського державного університету, Дім Москви та севастопольську філію Інституту країн СНД.

"Крім того, він доручив правоохоронним органам проаналізувати функції зазначених установ на предмет відповідності українському законодавству", - відзначили в московській мерії.

"Такими ж "ворожими" для України і українців, на його думку, є сучасний дитячий садок, побудований за рахунок уряду Москви для дітей простих севастопольців, і нова, оснащена за останнім словом техніки загальноосвітня школа №8, а також житло для сімей офіцерів Чорноморського флоту, які становлять значну частину мешканців міста-героя Севастополя", - також йдеться в заяві прес-служби Лужкова.

Крім того, в уряді Москви невдоволені думкою Ющенка про те, що небезпечну антиукраїнську спрямованість "має й безкорислива допомога, яка виділяється Москвою на реставрацію і підтримку в порядку Братського цвинтаря героїв Кримської війни 1853-1856 років".

"Тільки у наскрізь ураженій вірусом крайнього націоналізму свідомості могли народитися також жахливі за своєю абсурдністю звинувачення на адресу Дому Москви - установи, яка створена і функціонує у повній відповідності з українським законодавством. Його діяльність орієнтована виключно на розширення культурно-ділової співпраці та надання гуманітарної підтримки всім севастопольцям і жителям Криму", - наголосили в столиці РФ.

"Подібні русофобські вислови глави української держави вчергове демонструють його справжнє ставлення до нашої славної спільної історії, культури, традицій. Ці безпідставні нападки наочно демонструють істинні цілі проведеного нинішньою українською владою в країні, у тому числі в Криму, махрового націоналістичного курсу, спрямованого на повне викорінення всього, що пов'язано з російською мовою та культурою, безсоромну фальсифікацію історичних фактів", - відзначено в заяві.

"Відверто антиросійські висловлювання вже не вперше зриваються з вуст українського президента, суперечать духу дружби і добросусідства в російсько-українських відносинах і спрямовані на розгойдування внутрішньополітичної ситуації в Україні з прицілом на майбутні вибори, а також нагнітання напруженості в Криму, де традиційно сильні симпатії до Росії та її столиці", - переконані в московському уряді.

В ньому також нагадали "тим, хто прагне вбити клин між росіянами й українцями, що такі спроби не мають перспективи в першу чергу тому, що вони відхиляються нашими народами".

"Що стосується уряду Москви, то він буде з тією ж послідовністю підтримувати населення Криму і допомагати культурному та економічному розвитку цього регіону", - додали в прес-службі Лужкова.

Нагадаємо, 5 липня під час святкування Дня українського флоту в Севастополі Віктор Ющенко заявив, що правоохоронні органи повинні проаналізувати на відповідність законам країни гуманітарні і освітні проекти, які Росія реалізує в Севастополі. "Це провокації проти України. Якщо вони суперечать закону України - ці проекти не повинні існувати", - наголосив тоді глава держави.

Мерія Москви вже реагувала на ці слова. Прес-секретар Лужкова Сергій Цой заявив, що ініціативи Москви в Криму є корисними, а слова про небезпеки, які вони можуть собою являти, є "повним ідіотизмом" і "безумством".

Після цього посольство України в РФ засудило образливу тональність заяви Цоя.

Дипломати попередили керівників Москви, що вони мають утриматися від образ, якщо хочуть стати бажаними гостями на українській землі, та наголосили на антиукраїнській політиці, яку проводить влада столиці Росії.

Читайте також:

Ющенко на нараді наказав прокурору виплюнути жуйку

Україна погрожує владі Москви відмовою у гостинності

Москва назвала заяви Ющенка ідіотизмом і безумством

Ющенка у Криму зустріли російським прапором

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: