Україна зняла з Лужкова статус персони нон грата

Після двох років заборони на в’їзд українське керівництво зняло з мера Москви статус персони нон грата.

Президент Віктор Янукович повідомив у телефонній розмові з Юрієм Лужковим, що з мера Москви знято заборону на в’їзд в Україну.

Про це 4 червня повідомив російський сенатор Олег Толкачов. "У цьому сенсі в'їзд не лише дозволений, а Лужков є там бажаною людиною", - підкреслив він.

Толкачов нагадав, "як багато зусиль, рішень, досягнень Москва отримала на Кримському і Севастопольському напрямку".

"У 2008 році після слів, виступу Юрія Лужкова про його бачення, як розвивалася ситуація з передачею Криму, влада того часу, помаранчева влада прийняла рішення про заборону Лужкову в'їзду на територію України. Проте, робота з взаємодії Москви і Севастополя, Москви і Чорноморського флоту не зупинялася ні на один день. Помаранчева влада намагалася побудувати бар'єри на шляху цієї взаємодії, але не вийшло", - сказав сенатор.

"Москва під керівництвом мера побудувала там кілька мікрорайонів житла і для офіцерів, і жителів міста, допомагає міському господарству. Школа міністерства оборони - найкраща школа на Кримському півострові, філія МГУ відкрита за допомогою грошей Москви, ремонт крейсера "Москва" - цілком заслуга міста Москви. Забути цю роботу не можна, і коли Лужков приїжджає туди, населення його зустрічає оваціями", - підкреслив він.

Нагадаємо, наприінці травня низка громадських організацій Севастополя і Москви закликали президента Віктора Януковича скасувати заборону на в'їзд мера Москви Юрія Лужкова в Україну.

Водночас, Україна не відмовилась від практики "чорних списків" для громадян Росії, яким заборонено в’їзд на територію України. Президент Віктор Янукович 4 червня на прес-конференції заявив, що список "персон нон грата" і скорочується, і поповнюється.

Читайте також:

Севастополь і Москва просять Януковича пустити Лужкова в Україну

Сєвєродонецьк просить Януковича пустити Лужкова в Україну

Лужков роздав по тисячі гривень ветеранам Севастополя

Лужков приїде в Україну, незважаючи на заборону

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: