Львів готовий відмовитися від газу

У Львові вирішили відмовитися від газу і перевести котельні на альтернативні види опалення.

За розпорядженням міського голови Львова, з цього року газові котельні у Львові будуть демонтувати, а замість них ставитимуть котельні, в яких джерелом енергії буде електроенергія, вугілля, мазут, тирса. 

За словами мера міста Львова Андрія Садового, це не вплине на здешевлення оплати за тепло, але дозволить припинити шантаж нашої країни.

Щодо великих котелень - ТЕЦ-1, ТЕЦ-2, Кінескоп, то мер дав щодо можливості переходу з наступного опалювального сезону цих котелень на альтернативні види енергії.

"На ТЕЦ-2 можна спалювати мазут, вугілля. ТЕЦ-1, "Кінескоп" - брикети із перероблених відходів деревини. Це практика, за якою йде весь світ. Можливо, це не дуже вигідно у плані комфорту, але за незалежність треба платити", - зазначив Садовий.

Він наголосив, що незалежність держави, зараз це, в першу чергу, енергетика незалежність.

Щодо фінансування переведення котелень на альтернативні види енергії, то мер зазначив, що в загальному фонді бюджету закладено 4 млн. грн. на антикризові заходи, ще 1 млн. грн. - в стабілізаційному фонді, 15 млн. грн. - у бюджеті розвитку, з так званого стабілізаційного фонду, крім того, підприємства, на балансі яких є котельні, повинні самостійно шукати кошти.


У свою чергу губернатор Львівської області Микола Кміть повідомив, що в області на рік видобувається 1 млрд. кубометрів газу, споживання на рівні 1,2 млрд. кубометрів.

"Якщо провести енергозберігаючу програму, тобто банально замінити вікна і дещо збільшити видобування, то ми можемо забезпечити Львівську область газом", - заявив він.

Читайте також:


"Газпром" вимагає від України доставити газ до Європи негайно
Російський газ так і не дійшов до України
Європа досі не отримує російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: