Львів став на захист українського нациста. На черзі інші міста

Учасники пікету стверджують, що радянські і російські спецслужби дискредитують людину українського походження.

Під стінами почесного консульства Німеччини у Львові захищали 89-ти річного Івана (Джона) Дем’янюка.

Активісти стверджують, що у 1988 р. Дем'янюка засудили в Ізраїлі до смертної кари як охоронця концтабору Треблінка. Його звинуватили у смерті багатьох євреїв та катуванні в'язнів. Але через брак доказів у 1993-му самі ж ізраїльтяни вирок скасували.

Тепер Івана Дем’янюка звинувачують у смерті 29 тисяч людей в іншому концтаборі - Собібор. Приводом для нового процесу стало невідоме досі посвідчення українця як члена есесівської групи, що діяла у таборі. Його німецькі дослідники випадково знайшли в ізраїльських архівах у 2008 р.

Учасники пікету вважають посвідку фальшивкою. Вони заявили, що документи для судових процесів були сфабриковані радянськими, а потім – російськими спецслужбами, щоб дискредитувати людину українського походження.

Пікетчики пообіцяли, що окрім Львова, акції на захист Дем'янюка відбудуться у Донецьку та Одесі, де також є почесні консульства Німеччини. Та у Києві – під стінами німецького посольства. У Львові почесного консула не було, тому листа від пікетувальників взяли помічники консула. У ньому, зокрема, викладені вимоги до української влади – надати Дем’янюку правову допомогу, а до Генпрокуратури – поновити кримінальну справу щодо вбивства чоловіка, який очолював комітет захисту Дем’янюка в Україні і 11 років тому помер від 36 ножових поранень.

Як повідомлялося, німецька прокуратура має в своєму розпорядженні докази, що підтверджують причетність Дем’янюка до нацистських злочинів. Серед них - свідчення співробітника СС, згідно з яким він служив наглядачем в концтаборі Собібор в Польщі в 1943 році, а також численні свідчення очевидців.

Сам Дем’янюк відкидає усі звинувачення і наполягає, що потрапив в полон до німців в 1942 році і був в концтаборі в’язнем. Розгляди по його справі продовжуються майже 30 років.

Група колишніх в’язнів нацистських таборів з Франції може подати судовий позов проти Івана (Джона) Дем’янюка, якого німецька прокуратура звинуватила в пособництві нацистам.

Позов у зв’язку із знищенням тисяч євреїв, депортованих з Франції, був підготовлений ще в 1993 році, розповів адвокат Серж Кларсфельд газеті Le Parisien.

Читайте також:

Німеччина має докази причетності Дем'янюка до вбивства 29 тисяч євреїв

Французькі в’язні концтаборів подали позов проти Дем’янюка

США знову відклали депортацію українського нациста Дем'янюка

США погодились видати Німеччині українського нациста Дем’янюка

ВідеоЛьвів став на захист Дем’янюка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: