"Радянські солдати" взяли штурмом міськраду Львова

Львів’яни, перевдягнуті радянськими солдатами, імітували розстріли місцевого населення та кричали "Ура!", "Власть совєтам!".

17 вересня, у Львові пройшла акція, під час якої було відтворено прихід радянських військ до Львова. Зобразити події так званого "Золотого вересня 1939 року" зібрались львів’яни, які переконані, що 70 років тому радянські війська прийшли до Львова як окупанти, а не як визволителі.

Розпочалась акція на площі Ринок. Солдати в оригінальній формі, зі зброєю в руках намагались показати тогочасні події - вони бігали по центру Львова, викрикували російською мовою: "Ура!", "Власть совєтам!", імітували захоплення помешкань та розстріли місцевого населення. Відтак, кілька із них із червоними прапорами інсценізували вторгнення у Львівську міську раду.

Однак один з перехожих повірив у реальність того, що відбувається і героїчно кинувся захищати Ратушу від "червоних".

Згодом колона "солдат" у супроводі тогочасного автомобіля із "захопленими" зненацька львівськими дівчатами в одних лише нічних сорочках (бо вторгнення відбулось серед ночі), вирушила до Оперного театру. Завершилась акція розспівуванням радянських пісень на військову тематику.

Також учасники акції розповсюджували листівки із написами: "Будь пильним! Вони можуть (хочуть) повернутись!"

Як відомо, 17 вересня 1939 року Червона Армія, згідно з таємним протоколом пакту Молотова-Рібентропа, перейшла радянсько-польський кордон, щоб завдати остаточного удару Польщі. До радянської історії ці події увійшли як "Золотий вересень" або "Визвольний похід Червоної Армії".

Упродовж десяти днів Червона Армія завойовувала західноукраїнські та західнобілоруські землі, зустрівши серйозний опір польських частин тільки в районі Холма, Чорткова та Шацька. У боях взяли участь і загони українських націоналістів, які в околицях Миколаєва, Стрия і Щирця билися проти польських підрозділів, а у Ходорові та Львові - проти радянських частин.

Вдруге Червона Армія увійшла в Галичину вже в 1944 році.

Читайте також:

Тягнибок: Друга Світова була війною за Україну

17 вересня – 70-та річниця приєднання Західної України до Радянського Союзу

Над єдиним в Україні пам’ятником творцеві УПА вчинено акт вандалізму

У Польщі до Дня незалежності України розгромили пам’ятник УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: