Львів вимагає заборонити комуністичну ідеологію

Депутати Львівської облради вимагають визнати комунізм злочинною ідеологією та демонтувати всі пам’ятники радянської епохи.

Депутати Львівської облради сьогодні мають ухвалити звернення до Верховної ради та президента з вимогою заборонити комуністичну ідеологію. Експерти не виключають, що це пов’язано з майбутніми виборами.

Текст вимоги до влади депутати вже обговорили на слуханнях з громадою. Члени депутатської комісії також зробили записи свідчень очевидців, які потерпіли від комуністичного режиму. Тепер обранці хочуть, щоб на рівні держави комуністичній ідеології дали правову та гуманітарну оцінку як антидержавницькій і злочинній. А ще депутати хочуть демонтувати всі пам’ятники радянської епохи. Щоправда, уточнюють: тут не йдеться про місця поховання солдат.

Політолог Тарас Возняк з цього приводу зауважує, що йдеться, вочевидь, про демонтаж радянських символів і що це питання піднімається чомусь саме перед 9 травням. Возняк припускає, що вже саме обговорення цієї теми може привести до поглиблення сепаратистках настроїв та посилити ворожнечу між сходом і заходом України, особливо на фоні майбутніх виборів.

Тим часом генконсул Росії у Львові Євген Гузєєв заявив, що демонтаж пам’ятників суттєво погіршить відносини між двома країнами.

Читайте також:

Америка занепокоєна безробіттям на Донеччині

Луценка оштрафували на 5 тисяч за звинувачення в проституції

Ющенко забрав у Черновецького фортецю

Група Кириленка пішла проти Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: