Львів'яни примусять російського консула перейти на українську мову

Російському консулу у Львові нагадали, що, відповідно до міжнародних правил, дипломат зобов'язаний спілкуватися мовою країни, у якій він виконує свою місію.

Генконсул РФ у Львові Євген Гузєєв
polit.ua
Генконсул РФ у Львові Євген Гузєєв
Львівська міськрада направила звернення генеральному консулові Росії у Львові Євгену Гузєєву із закликом вести офіційну переписку з міськрадою виключно українською мовою.

Про це повідомив голова комісії міськради з питань культури, промоції, ЗМІ та туризму Ярослав Музичко.

З його слів, міськрада одержала лист від генконсула із приводу ситуації з українською бібліотекою в Москві, написаний російською мовою.

"У зв'язку із цим вважаю необхідним заявити, що в штаті міськради не передбачено перекладачів з російської мови", - сказав Музичко.

Він пояснив, що, відповідно до міжнародних правил, дипломат зобов'язаний спілкуватися мовою країни, у якій він виконує свою місію.

Раніше Львівська обласна рада звернулася до МЗС з вимогою оголосити генерального консула РФ у Львові Євгена Гузеєва персоною нон-грата в Україні. Російського дипломата звинувачували у провокаційних заявах, які принижують національну гідність українців.

Нагадаємо, 16 грудня Євген Гузєєв заявив, що українську мову завезли до Львова більшовики у 40-х роках ХХ сторіччя, а "проект "Україна" створила Австрія, щоб відділити Україну від Росії.

Читайте також:

Генконсул РФ навів докази, що українську мову до Львова завезли більшовики

Фаріон відповіла генконсулу РФ: це ми вас, москалів, створили

У Росії закриють ще одну організацію українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: