Львів’яни вирішили перейменувати "ганебну" вулицю Дудаєва

Студенти звернулися до мера Львова з проханням дати іншу назву вулиці Дудаєва, "яка б відповідала історії Львова і була б його гордістю, а не його ганьбою".

Студенти університету "Львівська політехніка" виступили за повернення вулиці Дудаєва назви вулиці Лермонтова.

Вони звернулися з пропозицією перейменувати вулицю до мера Львова Андрія Садового. У зверненні говориться, що слід "дати іншу назву вулиці, яка б відповідала історії Львова і була б його гордістю, а не його ганьбою".

Студенти провели опитування, яке показало, що жителі Львова негативно ставляться до Джохара Дудаєва.

"Половина опитаних на вулицях Львова назвали його терористом", - розповіла журналістам студентка "Львівської політехніки" Мар'яна Сіговська.

За її словами, із 120 опитаних 51 людина висловилася за перейменування вулиці на честь Лермонтова, а третина респондентів запропонувала назвати вулицю на честь якихось "своїх героїв" (про кого йшлося - не уточнюється).

Раніше з пропозицією перейменувати вулицю Дудаєва виступив новий губернатор Львівської області Василь Горбаль. Він заявив, що це питання слід винести на референдум. Після цього у Львові розпочалася підготовка до референдуму.

Вулицю Лермонтова перейменували на честь чеченського лідера Джохара Дудаєва в 1995 році. Тоді Дудаєв був ще живий, його вбили в 1996 році. У 2004 році у Львові був проведений збір підписів за перейменування вулиці, однак ця ініціатива ні до чого не призвела.

У 2006 році активісти Євразійського союзу молоді і Націонал-більшовицького фронту вночі самовільно перефарбували таблички, "перейменувавши" вулицю Дудаєва в проспект Сталіна.

Львів - не єдине місто, в якому є вулиця Дудаєва. Його іменем названі приблизно 20 вулиць і площ у різних країнах. Зокрема, пам'ять Дудаєва увічнена таким чином у Талліні, Вільнюсі, Ризі та Варшаві.

У Чечні вулиці Дудаєва до початку 2000-х років існували в Аргуні і Грозному.

Читайте також:

Горбаля не влаштовує вулиця Дудаєва у Львові

Вдові чеченського сепаратиста Дудаєва дали будинок у центрі Тбілісі

Вдова прокурора Шуби стверджує, що чоловіка вбив не "самостріл"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: