У Львові закликають бойкотувати ресторан, який виставив за двері людину з інвалідністю

Дирекція закладу публічно вибачилась за інцидент.

У Львові з ресторану вигнали чоловіка з діагнозом ДЦП, цей вчинок викликав обурення у громадськості, йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

Роману Кисляку в закладі харчування призначила зустріч знайома. Роман погано говорить і має порушену координацію рухів. На зустріч він прийшов на кілька хвилин раніше.

"До мене ззаду підходить хтось, хапає, я думав - то мій друг. А потім зрозумів, що він мене тягне. Я намагаюся запитати - в чому річ, а він мене схопив і поніс", - розповідає Роман.

Більше року тому Роман утік із Донецька, де до війни працював таксистом. Сепаратисти почали переслідувати його за те, що той допомагав вивозити поранених українських бійців. У Львові чоловіка прихистили монахи і навіть купили йому автомобіль, щоби хлопець заробляв собі на життя.

Товариш Романа, боєць АТО Юрій Бубес, дуже обурився, коли довідався із соцмереж, як повелися з його другом.

"Я зараз тимчасово інвалід, після поранення. Я прийшов і питаю: хто у вас тут виганяє інвалідів, кажу, давайте виганяйте і мене, якщо ви так привикли, якщо у вас таке відношення. Адміністратор відповіла, що то було дуже прикре непорозуміння", - каже Юрій.

Директор ресторану розповідає - їм соромно за історію з Романом. Мовляв, офіціант не второпав ситуацію.

"Роман зайшов у заклад, ходив по закладу, здався підозрілою особою, бо ми вже ми вже мали випадки, коли людина заходить, починає просити або кричати. Його попросили покинути заклад, ніхто його не бив, ніхто його не тягав за шкірку, його провели до виходу", - запевняє директор ресторану Володимир Гавришевський.

У закладі харчування є камери спостереження. Щоправда, директор ресторану відмовився показати запис. На своїй офіційній інтернет-сторінці ресторан вибачився перед Романом за прикрий інцидент. Сам чоловік теж не тримає зла на офіціанта який його вигнав. Утім у соцмережах активно ширяться заклики оминати ресторан, як такий, що недоброзичливо поставився до людини із особливими потребами.

Правозахисники пояснюють, заклад харчування міг відмовити клієнтові в обслуговуванні, утім виштовхувати людину не мали права.

"Працівник закладу мав би пояснити причину даній особі, чому він вважає неприпустимою присутність його в цьому закладі, а також попрохати виключно в лагідній формі покинути заклад. В іншому випадку, це є грубе порушення основного права особи - це право на повагу честі і гідності, яке закріплене в Конституції", - коментує правозахисник Юрій Віняр.

Роман каже, через свою ваду не часто ходив у заклади громадського харчування, а тепер їх узагалі минатиме десятою дорогою.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька

ВідеоУ Львові з ресторану вигнали чоловіка, хворого на ДЦП

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: