Львів'янин, якого жорстоко побили в міліції, відсудив 10 тисяч євро

За рішенням Європейського суду, за жорстоке поводження правоохоронців Мін'юст має компенсувати потерпілому моральні страждання.

Львів'янин, якого жорстоко побили у Личаківському райвідділі міліції, виграв справу проти держави Україна у Європейському суді.

Відповідно до рішення суду, за жорстоке поводження працівників міліції Мін'юст має компенсувати потерпілому моральні страждання і сплатити 10 тисяч євро.

58-річний Іван Самардак був затриманий і побитий правоохоронцями у квітні 2002 року. Його затримали просто на вулиці серед білого дня за те, що він розглядав розкладного ножа. У райвідділі чоловіка тримали більше 4 годин, і весь цей час знущалися над ним.

"Ногами копали, було зрозуміло, що буде боліти довго, але що ребра, то я того не чекав", - розповів постраждалий. Після побиття він пішов на експертизу, яка підтвердила численні побої та переломи кількох ребер.

Самардак звертався до прокуратури і суду. Майже через рік після багатьох скарг кримінальну справу таки порушили, щоправда за фактом. Однак і її розслідувати ніхто не поспішав, каже адвокат потерпілого. Тож у 2005 році вони подали заяву до Європейського суду.

Європейський суд вирішив: оскільки держава Україна не змогла захистити потерпілого від рук міліціонерів, то мусить виплатити йому 10 тисяч євро. Гроші Самардак повинен отримати впродовж трьох місяців з моменту судової ухвали.

"Закон передбачає, що на підставі рішення європейського суду певні судові рішення можуть бути переглянуті, тобто справа може бути повернута на новий розгляд. Ну в даній ситуації, слідство ще триває, вже 8 років слідство триває", - розповів адвокат потерпілого Руслан Таратула.

Читайте також:

Адвокати міліціонерів вимагали засекретити справу Ігоря Індила

Квартирний злодій помер після допиту міліціонерів

Міліціонерам читатимуть лекції із правил спілкування з людьми

Цього року в міліції померло удвічі більше затриманих, ніж минулого

ВідеоЄвропейська справедливість

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: