Львівщина вимагає звання Героя України для Бандери

Львівські депутати вимагають вшанувати 100-річний ювілей Бандери його перепохованням в Україі та присвоєнням йому найвищої державної нагороди.

Львівська обласна рада готує звернення до президента Віктора Ющенка, прем'єра Юлії Тимошенко та спікера Верховної ради Володимира Литвина щодо перепоховання в Україні праху провідника ОУН Степана Бандери, а також Євгена Коновальця та Симона Петлюри.

За ініціативою фракції Української народної партії, це питання вже включене до порядку денного роботи сесії облради, яка розпочнеться 22 вересня.

Також Львівська облрада проситиме Ющенка присвоїти Степану Бандері звання Героя України з нагоди 100-річя від дня його народження та 50-ї річниці загибелі.

Питання про присвоєння Бандері звання Героя України вже неодноразово ставили різні політичні сили, зокрема ВО "Свобода", Конгрес українських націоналістів, УНП, "Наша Україна", "Пора", УРП "Собор", Народний рух. Усі ці політсили представлені у Львівській облраді.

Крім того, Львівська облорганізація УНП вже виступала з ініціативою про перепоховання в Україні Бандери, Коновальця, Петлюри та інших діячів національно-визвольного руху.

На думку представників УНП із поховань цих діячів в Україні потрібно створити пантеон національних героїв.

Президент Віктор Ющенко вже присвоював звання героя діячам українського визвольного руху. У 2007 року цю нагороду посмертно отримав командир Української повстанської армії Роман Шухевич.

Читайте також:

У Києві презентують дитячі комікси про Бандеру

Учасників веломарафону на честь Бандери не пустили в Польщу

У Львові опублікували праці Бандери

В Ющенка вимагають надати Бандері звання Героя України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: