Львівська облрада - прокурору: правильно буде "Друга Світова війна"

Львівська облрада не буде скасовувати заборону на термін "Велика Вітчизняна війна", як того вимагав прокурор області.

Львівська облрада відхилила протест прокурора області про скасування терміну "Велика Вітчизняна війна" і вживання замість нього визначення "Друга Світова війна".

Прокурор опротестував рішення "Про вшанування Днів пам'яті жертв Другої Світової війни", зокрема пункт постанови про відмову вживати термін "Велика Вітчизняна війна", враховуючи, що він відповідає українській історичній реальності.

Протест прокурора був розглянутий на засідання депутатської комісії з питань законності. Як зазначив у виступі голова згаданої комісії, депутат від фракції ВО "Свобода" Пилип Пилипенко, комісія вважає, що рішення обласної ради не порушує чинне законодавство. Потім рада більшістю голосів відхилила протест прокурора.

Раніше стало відомо, що голова Антифашистського комітету Львівщини, комуніст Олександр Калинюк подав до суду на Львівську облраду за відмову від терміну "Велика Вітчизняна війна". Він висловив обурення тим, що Львівська облрада заборонила на території області святкування Дня Перемоги. "Весь світ буде святкувати День Перемоги, а ми що будемо святкувати – траур по фашизму?!", – зазначив Калинюк.

Нагадаємо, у травні депутати Львівської обласної ради вирішили заборонити використання терміну "Велика Вітчизняна війна" відносно подій Другої світової війни, що відбувалися на території України. Натомість влада Львівщини постановила щороку відзначати на території області 8-9 травня Дні пам'яті жертв Другої світової.

Читайте також:

На Львівську облраду подали до суду за заборону назви "Велика Вітчизняна війна"

У Львові на День Перемоги вивішуватимуть скорботні прапори

У Львові заборонили термін "Велика Вітчизняна війна"

У Львові націоналісти розтоптали радянські прапори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: