Львівська облрада просить Януковича захистити Дем’янюка

Львівська облрада зазначила, що вирок у справі Дем'янюка є дискредитацією українців в очах світової громадськості і просить Януковича захистити його.

Львівська облрада звернулася до президента Віктора Януковича, голови Верховної ради, прем'єр-міністра, Міністерства закордонних справ та голови Світового конґресу українців із проханням захистити українця Івана Дем'янюка, якого засудили в Німеччині.

Таке рішення депутати прийняли на сесії Львівської обласної ради 24 травня.

У зверненні зазначається, що вирок у справі Івана Дем'янюка є дискредитацією українців в очах світової громадськості, перекладенням вини за воєнні злочини на Україну, що найбільше потерпіла під час Другої світової війни.

За їх словами посвідчення охоронця нацистського концтабору − як головний аргумент проти Дем'янюка – виявилося фальшивим. (за публікацією авторитетних американських ЗМІ від 12.04.2011 р. на підставі розсекреченої доповіді ФБР, про що у США знали ще 25 років тому).

"Тому просимо владу вжити невідкладних заходів правового захисту, у тому числі шляхом врегулювання дипломатичними каналами, для звільнення Дем'янюка", - йдеться у зверненні.

Депутати також просять Івано-Франківську, Тернопільську та інші обласні ради підтримати звернення.

Нагадаємо, 12 травня суд Мюнхена визнав 91-річного уродженця України Івана Дем'янюка винним у пособництві нацистам в роки Другої світової війни та засудив його до 5 років позбавлення волі.

Процес над Дем'янюком розпочався в Німеччині 30 листопада 2009 року після того, як він був депортований зі США. За версією німецького слідства, Дем'янюк безпосередньо брав участь у знищенні щонайменше 27,9 тисяч ув'язнених у таборі Собібор, де служив наглядачем, за що в пресі його охрестили "катом Собібору".

Німецька прокуратура вимагала засудити Дем'янюка до шести років позбавлення волі. Захист наполягав на невинності підсудного - за словами його адвокатів, усю війну він утримувався у таборі як військовополонений.

Після завершення судового процесу стало відомо, що суд має намір відпустити Івана Дем'янюка з-під варти з огляду на його похилий вік.

14 травня Дем'янюка перевели у будинок престарілих, що знаходиться на курорті в Альпах.

Читайте також:

Дем’янюка перевели в будинок для людей похилого віку

Справа нациста Дем’янюка: експерти з’ясували, що докази його вини - фальшиві

Справу засудженого за нацистські злочини Дем'янюка переглянуть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: