Львівська облрада виганяє генконсула Росії з України

Львівська облрада зажадала від МЗС оголосити генконсула РФ Євгена Гузєєва персоною нон-грата і дати відповідь "антиукраїнським заявам" Володимира Путіна.

Львівська обласна рада звернулася до МЗС з вимогою оголосити Генерального консула РФ у Львові Євгена Гузеєва персоною нон-грата в Україні, а також терміново відреагувати на антиукраїнські виступи прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна.

У зверненні депутатів йдеться, що Гузєєв "заперечив історичне існування української нації, української мови та української церкви". Таким чином, наголошено у заяві, він фактично розпалює міжнаціональну ворожнечу та намагається ускладнити політичні стосунки двох держав та народів.

Відтак Львівська облрада вимагає оголосити Гузєва персоною нон-грата, позбавити його дипломатичного статусу в Україні, а також звернутися до МЗС Росії з вимогою негайно відкликати його з офіційного дипломатичного представництва РФ в Україні.

Крім того, депутати офіційно висловили невдоволення словами Путіна про війну "який, усупереч історичним фактам, заявив про якусь особливу місію росіян під час Другої світової війни".

"Своїми розумуваннями про окрему роль одного вибраного народу російський чиновник найвищого державного рангу насправді нічого не додав росіянам, але принизив інші нації та народи, сини і доньки яких віддали своє життя в боротьбі з тоталітарними режимами середини ХХ століття, у тому числі – що найболючіше – українців. Владімір Владімірович цинічно зневажив пам'ять загиблих і роз'ятрив незагоєні рани ветеранів війни", - йдеться у зверненні.

Депутати зажадали, щоб МЗС терміново надав офіційну відповідь главі уряду РФ щодо применшення ролі України та українців у Другій світовій війні.

Нагадаємо, 16 грудня Генеральний консул РФ у Львові Євген Гузєєв заявив, зокрема, що українську мову завезли до Львова більшовики у 40-х роках ХХ сторіччя, а "проект "Україна" створила Австрія, щоб відділити Україну від Росії. Згодом Генеральний консул Росії у Львові Євген Гузєєв оприлюднив відкритого листа стосовно полеміки щодо української мови.

6 грудня російський прем'єр Володимир Путін, відповідаючи на запитання росіян, заявив, що Росія б перемогла в Другій світовій війні нацистську Німеччину і без допомоги України.

Читайте також:

Колеснікова і Могильова на Львівщині примусять розмовляти українською

Генконсул РФ навів докази, що українську мову до Львова завезли більшовики

Львів'яни подарували Путіну таблетку від склерозу

Фаріон відповіла генконсулу РФ: це ми вас, москалів, створили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: