Львівська облрада захистила Бандеру і Шухевича

Під час засідання Львівська облрада увічнила пам'ять Бандеру та Шухевича як національних героїв.

Львівська обласна рада вирішила увічнити пам'ять Степана Бандери та Романа Шухевича як національних Героїв.

Про це йдеться в тексті заяви облради, прийнятої в ході засідання у четвер, 13 січня.

Зокрема, Львівська обласна рада висловила протест проти постанов Донецького окружного адміністративного суду від 2 квітня 2010 року і Донецького апеляційного адміністративного суду від 23 червня 2010 року про визнання нечинним та скасування Указу президента від 20 січня 2010 року про присвоєння Степану Бандері звання Герой України.

"Вважаємо, що суди пішли на поводу тих агентів Кремля, які сьогодні засідають у вищих ешелонах української влади, а постанови про скасування Указу президента про присвоєння Бандері звання Герой України суди прийняли за вказівкою Банкової на догоду Путіну і Мєдвєдєву", - говориться в документі.

"Для української громади Бандера і Шухевич були, є і будуть національними Героями... Війну проти Бандери і терор проти бандерівців ми, депутати Львівської обласної ради, розцінюємо як наступ на цивільні, конституційні і національні права українців. У цьому протистоянні ми будемо з нашим народом", - сказано в заяві.

Депутати також звернулися до органів місцевого самоврядування, громадськості Львівщини з пропозицією приєднатися до завершення будівництва пам'ятника Бандері у Львові.

Депутати рекомендують місцевим органам влади Львівської області організувати просвітницьку роботу з висвітлення історії національно-визвольного руху України середини ХХ століття, діяльності Бандери, Шухевича та Євгена Коновальця.

Вони також звернулися до мерів міст обласного та районного значення, інших населених пунктів Львівської області з пропозицією прийняти рішення про присвоєння Степану Бандері імені почесного громадянина міста (селища, села), а також рекомендували змінити назви вулиць Степана Бандери та Романа Шухевича на вулиці Героя України Степана Бандери і Героя України Романа Шухевича.

Нагадаємо, 2 квітня 2010 року Донецький окружний адміністративний суд задовольнив позов про визнання незаконним та скасування Указу президента "Про присвоєння С. Бандері звання Герой України". Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду вердикт першої судової інстанції був залишений без змін. Рішення вступило в силу. Відповідний Указ президента відмінено.

Ющенко оголосив про присвоєння Бандері звання Героя України посмертно 22 січня 2010.

Читайте також:

Тимошенко: Бандера став жертвою репресій Януковича

Тягнибок: Москва боїться мертвого Бандеру

Ющенко про Бандеру: влада принижує героїв на догоду Кремлю

ВідеоУ Львові депутати зібралися на сесію просто неба

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: