Львівська залізниця відкидає звинувачення

Вона спростовує заяви казахів, що причиною аварії поїзда з фосфором було неправильне проведення ремонту залізничного полотна в день аварії.

Львівська залізниця спростовує заяви Казахстанських залізниць про те, що причиною аварії поїзда з фосфором у Буському районі Львівської області на перегоні "Красне-Ожидів" було неправильне проведення ремонту залізничного полотна незадовго до аварії.

Про це сказано в повідомленні Львівської залізниці.

Цистерна
У Львові стверджують, що винними у аварії є казахи (Фото: gazeta.lviv.ua)
Відповідно до повідомлення, Львівська залізниця дійсно проводила в першій половині дня 16 липня (день аварії) плановий ремонт на 13 кілометрі перегону "Красне-Ожидів", однак вона заявляє, що ремонт проводився в повній відповідності з вимогами нормативних актів "Укрзалізниці", і, зокрема, температура рейок під час ремонту становила 39 градусів за Цельсієм (в допустимих для ремонту межах), а не понад 50 градусів, як заявляла казахстанська сторона.

Також Львівська залізниця заявляє про те, що найбільш імовірною причиною аварії є незадовільний технічний стан вагонів і порушення умов завантаження небезпечної речовини.

Так, у цистернах, що перекинулись, були ушкоджені зривні клапани, кількість фосфору в кожній цистерні була на 2,7-3 кг більше, ніж зазначено в документації, крім того, захисний рівень води в цистернах був меншим від нормативів.

"Львівська залізниця подаватиме позов про відшкодування збитку, оскільки саме вона є постраждалою стороною", - сказано в повідомленні.

Як повідомляв iPlus, компанія "Казахстанські залізниці" ("Казахстан Темір Жоли") вважає причиною аварії поїзда з фосфором у Буському районі Львівської області на перегоні "Красне-Ожидів" неправильне проведення ремонту залізничного полотна незадовго до аварії.

Зокрема, на думку Казахстанських залізниць, було порушено температурний режим при проведенні ремонту із застосуванням шляхових машин важкого типу.

О 16:55 16 липня зійшли з колії 15 цистерн із жовтим фосфором товарного поїзда в Буському районі Львівської області на перегоні "Красне-Ожидів".

Цистерни перевозили зі станції "Аса" (Джамбул, Казахстан) до станції "Оклеса" (Польща).

Через витік фосфору з однієї цистерни сталось самозаймання 6 цистерн.

Під час гасіння пожежі утворилася хмара із продуктів горіння (зона ураження близько 90 кв. км).

У зону ураження потрапило 14 населених пунктів Буського району й окремі території Радехівського й Бродівського районів області.

ВідеоЗалізниця не вважає колію причиною аварії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: