Львівське сміття: через погіршення санітарних умов у місті можуть закрити школи і садочки

Через потепління сміття почне розкладатись, що може завдати шкоди людському здоров'ю.

У Львові вже протягом цілого місяця не вивозиться сміття на майданчиках, що розташовані на території шкіл. Такі санітарні умови можуть стати приводом для припинення навчального процесу у місті. Про це заявила директор департаменту гуманітарної політики Львівської міськради Галина Слічна, повідомляє Zaxid.net.

"Достатньо серйозною є проблема з вивозом сміття з територій шкіл, дошкільних навчальних закладів та закладів охорони здоров'я. Впродовж трьох-чотирьох тижнів сміття у навчальних закладах накопичувалось і наразі ми маємо 59 таких майданчиків на території навчальних закладів Львова. Можливості вивозити сміття ми не маємо. При плюсовій температурі ці відходи розкладаються, а це проблема погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації у Львові", - заявила Слічна.

За її словами, найгірша ситуація з вивозом сміття з території шкіл та садочків склалась у Франківському, Шевченківському та Залізничному районах.

Наголошується, що якщо сміття накопичуватиметься та не вивозитиметься з територій навчальних закладів, воно може стати загрозою для здоров'я учнів та працівників.

За словами чиновниці, для того, щоб припинити навчання необхідно, щоб питання було розглянуте на комісії з надзвичайних ситуацій.

"Якщо є така загроза навчальний процес повинні припинити. Якщо буде потепління, то це є загрозою. Сьогодні вночі ще була мінусова температура, сміття вночі замерзло, а вдень розмерзається, однак якщо буде потепління, то це буде погано", - констатує Слічна.

Своєю чергою, за словами директора департаменту ЖК послуг Львівської міськради Сергія Бабака, вирішення проблеми зі сміттям відбудеться 21 березня.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час телефонної розмови із головою Львова Андрієм Садовим обговорив проблему зі сміттям у місті. Під час неї Садовий зазначив, що було підписано угоду про розробку комплексного проекту вирішення проблеми зі сміттям у Львові. Кошти на це надає французький уряд.

Варто зазначити, що на Львівщині знайшли нове місце для сміттєпереробного заводу. Обласна влада пропонує ділянку біля села Добряни Миколаївського району, що за 28 кілометрів від Львова. Загальна площа землі 100 га, за категорією – це землі промислового призначення вапнякового характеру і не придатні для сільськогосподарського використання.

Наголосимо, 18 січня Садовий заявив, що Львів захлинається у смітті та стоїть на порозі екологічної кризи. За його словами, у місті критична ситуація з вивезенням твердих побутових відходів та з'явилися передумови для виникнення надзвичайної екологічної ситуації", - заявив Садовий у зверненні до львів'ян.

ВідеоУ двох районах на межі із зоною відчуження ЧАЕС знайшли львівське сміття

Залиште свій коментар