Львівські бабаки: весна розпочнеться 8 березня і буде теплою

Львівські бабаки Мишко і Маруся дали свій прогноз весни. Львів'яни заявляють, що цей прогноз - правильний, а прогноз харківського Тимка - ні.

Львівські бабаки
zik.com.ua
Львівські бабаки
Цього року весна буде ранньою і наступить через три тижні: приблизно 8 березня. Такий прогноз 15 лютого, дали львівські бабаки Мишко і Маруся, яких розбудили, щоб дізнатися, коли прийде весна.

Своєї тіні бабаки не побачили, оскільки на вулиці немає сонця: тож, слід очікувати ранньої весни.

"Весна буде ранньою і наступить приблизно за три тижні", – зазначив директор Львівського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович. За його словами, можна впевнено сказати, що весна буде ранньою і теплою.

Він нагадав, що минулого року львівського бабака будили 2 лютого, але за рік часу діти центру зібрали дуже багато інформації, згідно із якою доцільніше будити бабака саме на Стрітення Господнє. Саме у цей день, каже він, прогнозували погоду східні слов’яни.

"Цього року бабак дуже-дуже міцно спав. Пов’язано це з тим, що весь січень був холодним і не було плюсової температури. У лютому плюсова температура також була тільки декілька днів. Реально будити бабака 2 лютого не потрібно, адже це може зашкодити його здоров’ю. Східні слов’яни також будили бабака саме не 2 лютого, а 15-го, це вже народна традиція, і сьогодні ми вирішили її відновити. Наступними роками будемо будити бабака саме на Стрітення, адже цей прогноз буде точнішим", – пояснив Ігор Антахович.

Він також додав, що харківський бабак невірно спрогнозував настання весни цього року, оскільки за його прогнозом вона мала б наступити уже 23 лютого. Навряд чи з цього дня наступить весна.

За його словами, якщо бабак прогнозує ранню весну, то вона має наступити через три тижні з того дня, як його розбудили.
За народними прикметами, погоду завжди віщували саме на Стрітення. Якщо в цей день було сонячно й була відлига, то весна буде пізньою. Якщо на Стрітення похмуро й сніжить, то весна настане за три тижні. "Погоду прогнозували по Стрітенню, незалежно від бабака", – каже Антахович.

Він також зазначив, що прогнозувати настання весни по бурульках на будинках не варто, оскільки цей прогноз буде неточним. "Настання весни від бурульок не залежить, адже вони формуються за три-чотири дні – залежно від погоди на дворі", – каже Антахович.

Директор Львівського дитячого еколого-натуралістичного центру також наголосив, що харківського бабака, який прогнозує погоду, занадто рано відправили на пенсію. Тепер у Харкові є молодий бабак, який вступив у права наступника із прогнозування погоди. "Але йому було тільки 10 років", – каже Антахович і наголошує, що на волі бабаки живуть понад 20 років.

Львівських бабаків сьогодні розбудили, але вони знову заляжуть спати – до настання постійної плюсової температури. Як правило, один-два рази на тиждень вони будяться для того, щоб поїсти, але, якщо холодно, то далі лягають спати.

"Харківський бабак, хоча також спрогнозував ранню весну, але він однозначно помилився, адже 23 лютого справжню весну нам навряд чи побачити. Наш прогноз є більш імовірним", – запевнив Антахович.

Читайте також:

Найвідоміший бабак світу приніс американцям погану звістку

Український бабак передбачив ранню і теплу весну

Львівського бабака розбудять лише на Стрітення, а харківського відправили на пенсію

ВідеоЛьвівські бабаки: весна розпочнеться 8 березня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: