Львівські діти-мауглі не вміють розмовляти, ходити та самостійно їсти

Львівські діти-мауглі не вміють розмовляти, ходити та самостійно їсти

У Львові батьки перетворили дітей на "мауглі"

Батькам за злісний недогляд  "світить" 5 років в'язниці.

Посеред Львова у квартирі працівники прокуратури знайшли двох голодних та недоглянутих дітей. Брати - 14 і 6 років - не вміють ні говорити, ні ходити. Молодший - жодного разу не був на вулиці. Чиновники кажуть, що майже рослин із дітей зробили їхні батьки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Діти були немиті, із довгим волоссям та у брудному приміщенні, яке не нагадує квартиру. У таких умовах, кажуть сусіди, старший брат прожив 12-ть років, молодший - усе життя.

Мати хлопчиків, кажуть сусіди, на вулицю теж не виходила. І до себе в хату нікого не пускала.

"Меншенький хлопчик народився у 2007 році, він не бачив ні сонця, ні повітря", - кажуть сусіди.

Сусіди переконують, лікарі з місцевої поліклініки знали, що тут живуть діти-мауглі. Але нічого не робили. Занедбаних дітей виявили представники прокуратури, коли шукали тих, хто не ходить до школи. 

 "Протягом багатьох років цим дітям не надавалась будь яка медична допомога, протягом багатьох років ці діти не перебували на обліку", - каже прокурор Личаківського району Львова Назарій Степанчак.

У Львові батьки перетворили дітей на "мауглі"

У Львові батьки перетворили дітей на "мауглі"

Зараз 14-річного Любомира і 6-річного Юрка відгодовують у дитячій лікарні. А заразом лікують педикульоз і безліч шкірних хвороб.

"Ще десь на початку своєї професійної кар'єри я щось побідне бачив в глухих Волинських селах. Внаслідок тривалого знерухомлення у цих дітей є атрофія м'язів, вони не розмовляють, вони не ходять, намагаються повзати, ми їх кормимо", - каже головний лікар Львівської міської дитячої клінічної лікарні Дмитро Квіт

Знімати на камеру хлопчиків медики не дозволили - побоюються батьків. Адже ті юридично грамотні.

Мама має вищу освіту, закінчила комерційну академію, батько на перший погляд зловживає алкоголем, але за нашими даними займається підприємницькою діяльністю", - розповів  прокурор.

Чиновники мерії вже шукають, хто винен у тому, що діти жили так роками. 

"Тут проглядається злочинна халатність або не професійні діяльність служб дільничного педіатра або сімейного лікаря. Одній дитині 14 років - це означає, що дитина мала бути у списках освітянських", - каже керівник департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Олег Березюк.

Проти батьків Любомира і Юрка прокуратура відкрила кримінальне провадження. За злісний недогляд за дітьми їм загрожує до 5-ти років позбавлення волі. Але самі вони будь-що пояснювати працівникам прокуратури - відмовилися.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація