Львівські студенти скасовують акції протесту через провокації неонацистів

Студенти скасовують акції протестів проти платних послуг через можливі провокації неонацистських організацій, які запланували провести свої акції у місці, де мали мітингувати студенти.

У Львові скасовано акцію протесту студентів проти платних послуг "Львівська офензива!", яка мала відбутися 26 жовтня біля Львівської ОДА.

Підставою для такого рішення є зайва політизація питання: студенти побоюються, що зовсім неполітичні проблеми можуть бути політизовані в останній тиждень виборчої кампанії. Саме в цей час левова частка політичних сил розраховує на так зване прискорення на фінішній прямій, а студентська проблема може бути зручним засобом для отримання політичних преференцій.

Як повідомив член комітету незалежної студентської профспілки "Пряма дія" Андрій Мовчан, ще однією причиною скасування студентської акції протесту є можливі провокації неонацистських організацій, які запланували провести свої акції у місці, де мали мітингувати студенти.

За словами Мовчана, неонацистські гасла, розгорнуті поблизу мітингувальників, можуть зашкодити іміджу студентського руху загалом, зводячи його до рівня ксенофобії та антисемітизму.

"Така ситуація вже мала місце 12 жовтня у Києві під час протестів проти постанови уряду про платні послуги у ВНЗ. Тоді неонацисти поруч із студентами розгорнули антисемітські плакати, спрямовані проти Табачника, підставляючи своєю поведінкою всю важливість студентського руху", - зазначив Мовчан.

На його думку, такі дії неонацистських організацій тільки діють на руку владі, щоб звинуватити студентство у маргінальності і знівелювати їхню вагу як суспільної категорії, знецінивши, відповідно, їхні вимоги.

Після виборів організатори обіцяють відновити захист своїх прав, уникнувши таким чином провокацій і політичного піару. Щоправда, за словами Мавчана, тепер студентів налаштовують на те, щоб проводити боротьбу власне у своїх вишах, апелюючи безпосередньо до керівництва навчального закладу. І лише у законодавчих аспектах вимоги будуть звернені до центральної влади.

Нагадаємо, Міністерство освіти і науки скасувало свій наказ від 14 жовтня, яким доручало керівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних, і вищих навчальних закладів затвердити перелік платних послуг, які надають освітні установи. Про це сказано в наказі Міносвіти від 21 жовтня.

Читайте також:

Платні послуги у вузах скасовані

Табачник зобов'язав ВНЗ затвердити перелік платних послуг

Обіцяні євродипломи студентам видадуть лише наступного року

Тисячі студентів вийшли на всеукраїнську акцію протесту

Студенти намалювали "жадібного" Табачника з пейсами

В Україні розпочинаються студентські акції протесту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: