Львівські студенти вимагають звільнення Фаріон: подробиці (оновлено)

Львівські студенти вимагають звільнення Фаріон: подробиці (оновлено)

Скандальна мовознавиця Ірина Фаріон / Фото: УНІАН

Скандал довкола екснардепки набирає дедалі більших масштабів.

Так, студенти Національного університету "Львівська політехніка" вимагають негайно звільнити Ірину Фаріон. Відповідні оголошення вони розмістили у навчальному закладі. 

Про це повідомляє "Четверта студія".

Оголошення з вимогами звільнити Фаріон / Фото: Четверта студія

Реакція університету

На сайті НУ "ЛП" з'явився офіційний коментар щодо інтерв’ю Ірини Фаріон журналістці Яніні Соколовій. Зазначається, що "Львівська політехніка" від початку російської агресії в Україні 2014 року активно допомагає українським воїнам, які борються проти ворога і обстоюють наше право на незалежність і цілісність нашої держави. Йдеться про інтелектуальні ресурси, наукові розробки, волонтерство тощо. У лавах українських захисників воюють представники навчального закладу – студенти, викладачі, працівники, випускники.

"Беззаперечно, кожен воїн, який боронить нашу землю і наш народ, незалежно від віросповідання чи мови спілкування, заслуговує найвищої поваги і вдячності. І це – непорушна позиція нашого університету", – наголосили в НУ "ЛП".

У політехніці діє кодекс корпоративної культури, додається у повідомленні, який визначає моральні принципи, правила та норми спілкування і поведінки учасників академічної спільноти нашого університету. Проте обурливі висловлювання Фаріон навчальний заклад прокоментував доволі стримано.

"Львівська політехніка не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом", – підсумували в Національному університеті "Львівська політехніка".

Що відомо про скандал із Фаріон

Вчора, 6 листопада, українська мовознавиця, докторка філологічних наук та народна депутатка 7-го скликання Ірина Фаріон заявила, що не вважає українцями військових, які спілкуються російською мовою. Зокрема, вона зачепила бійців "Азову" й Третьої штурмової бригади. Її закиди викликали хвилю обурення в суспільстві.  

Філологині різко відповів екскомандир полку "Азов", заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін, пославши її у напрямку російського корабля.

Пізніше заступник голови Комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки нардеп Єгор Чернєв звернувся до СБУ з проханням перевірити заяву Фаріон. Він вважає, що своїми словами вона фактично прирівняла українських захисників до російських загарбників.

Заклик правоохоронців звернути увагу на діяльність Фаріон підтримав і омбудсман Дмитро Лубінець.

Ще один боєць Збройних сил звернувся до мовознавиці. Він запропонував Фаріон йти самій воювати проти окупантів, якщо вона не цінує роботу військових через те, що вони спілкуються російською. 

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація