Львівські ветерани відзначили річницю визволення міста попри заборону суду

Львівська влада ініціювала заборону святкування визволення міста від фашистів, щоб не допустити масових сутичок. Незважаючи на це, урочисті заходи відбулися.

У Львові на Пагорбі Слави і біля монумента Слави 27 липня пройшли заходи, приурочені до 67-річчя звільнення міста від німців. Вони були проведені, попри те, що напередодні, 26 липня, Львівський окружний адміністративний суд прийняв рішення заборонити будь-які акції цього дня, пише видання "Коммерсант-Украина".

Як пояснила начальник юридичного управління Львівської міськради Гелена Пайонкевич, за дозволом на проведення акцій 27 липня в один час і в одних і тих самих місцях звернулися Львівська міська рада ветеранів України, міська організація Компартії і націоналістична молодіжна організація "Сокіл". "Щоб не допустити зіткнень, міськрада звернулася до суду з вимогою заборонити масові акції цього дня", - розповіла Пайонкевич.

Молодіжна організація "Сокіл" рішенню суду підкорилась і жодних акцій не провела. "Треба виконувати заборону суду, хоча нам вона не зрозуміла. Ми хотіли вшанувати пам'ять українців, загиблих у боротьбі за звільнення України", - розповів глава організації Богдан Галайко.

Акціям комуністів і ветеранів заборона суду не завадила. Понад 30 ветеранів і близько двох десятків комуністів під охороною двохсот співробітників міліції поклали квіти і вшанували пам'ять визволителів на Пагорбі Слави і біля монумента Слави. "Заборонити покладання квітів ніхто не може. Ми прийшли за покликом серця - вшанувати пам'ять загиблих за наше місто", - сказав на мітингу перший секретар міського обкому Компартії Іван Мазур.

А глава Львівської міської ради ветеранів України Олександр Грубий обурився, що на заході не було представників місцевої влади: "Прикро і гірко, що місцева влада проігнорувала цей захід, хоча наша організація запрошувала їх".

Нагадаємо, відзначення Дня перемоги 9 травня у Львові завершилося масовими сутичками.

Проросійські сили та комуністи з Одеси та Криму привезли туди 15-метрову копію червоного прапора, яку урочисту пронесли містом. Зі свого боку, націоналісти провели демонстративне спалення прапору Перемоги. Між прихильниками обох сил виникли зіткнення, внаслідок яких постраждали 17 людей.

Читайте також:

Львівська влада вивісила білборди "Комунізм = Нацизм"

Жириновський: приєднання Західної України до СРСР було помилкою

Зі ставки Гітлера під Вінницею зробили меморіал жертвам фашизму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: