Львівські ветерани звернулися до Ющенка

Президія Львівської обласної організації ветеранів попросила президента скасувати указ про присвоєння звання героя України Романові Шухевичу.

Протест проти святкування річниці УПА в Харкові
УНІАН
Присвоєння Романові Шухевичу звання героя України львівські ветерани Радянської армії вважають поширенням "антигуманної теорії фашизму".
Президія Львівської обласної організації ветеранів вирішила спрямувати звернення президенту Вікторові Ющенку з проханням скасувати указ про присвоєння звання героя України головному командирові Української повстанської армії в 1942-1950 роках, генерал-хорунжому Романові Шухевичу. Про це сказано у зверненні до президента, на яке посилається агенція "Українські Новини".

Облорганізація у зверненні висловлює обурення з приводу указів президента від 12 жовтня 2007 року "Про святкування 65-річчя створення Української повстанської армії" і "Про присвоєння Шухевичу звання "Героя України".

"Ми глибоко ображені й обурені спробою Віктора Ющенка використовувати своє перебування на посаді глави держави з метою відродження й поширення антигуманної теорії інтегрального націоналізму, фашизму, що несе загрозу існуванню України як суверенної держави", - сказано в ньому.

У зверненні також сказано, що президент у цьому контексті виступає гарантом і пособником німецьких окупантів у їхній боротьбі проти сил Антигітлерівської коаліції. "Ми кваліфікуємо спробу Ющенка зробити героями воїнів ОУН-УПА і їх фашистських командирів як постріл у ветеранів Великої Вітчизняної війни, подібний до пострілів у спину радянським воїнам і партизанам", - сказано в зверненні.

У зверненні наголошено, що це є черговою спробою принизити роль Радянської армії в перемозі над фашизмом.

Як відомо, президент Віктор Ющенко своїм указом від 12 жовтня присвоїв Шухевичу звання Героя України з нагородженням орденом Держави (посмертно). Орден присвоєно за значний особистий внесок у національно-визвольну боротьбу за волю й незалежність України й з нагоди 100-річчя від дня народження й 65-ї річниці створення УПА. Також указом від 10 жовтня Ющенко нагородив ряд ветеранів УПА орденами.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: