Львівські ветерани звинуватили Польщу  в антиукраїнській істерії "на замовлення Кремля"

Львівські ветерани обурені, що польські депутати звинуватили ОУН-УПА і дивізію Галичина в геноциді не тільки поляків, а й євреїв, ромів, вірмен, чехів, литовців, латишів та ін

Львівські ветерани звинуватили польських депутатів у політичних спекуляціях і нагнітанням антиукраїнського психозу у польському суспільстві за "замовленням Кремля", що наносить шкоду польсько-українським відносинам.

Львівське відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів оприлюднило звернення до депутатів Люблінського сеймика і Ради міста Кракова, в якому висловлює надію, що здоровий глузд і потреба добросусідських відносин "візьме верх над політичними спекуляціями і нагнітанням антиукраїнського психозу у польському суспільстві".

У зверненні сказано, що після прийняття польським сеймом в 2009 році неформальної резолюції з осудженням ОУН-УПА як структури, що організувала геноцид поляків на "всходніх теренах" РП ("всходніх кресах"), такі ж резолюції прийняли ще інші воєводські сеймики. Нещодавно таку резолюцію прийняв сеймик Любельського воєводства, Рада міста Кракова.

"У цих резолюціях все перекладається з хворої голови на здорову, брехливо подається перебіг подій та їх аналіз. ОУН-УПА і дивізію Галичина обвинувачують в геноциді не тільки поляків, а й євреїв, ромів, вірмен, чехів, литовців, латишів та ін. Якраз представники цих націй активно співпрацювали з УПА, в якій були десятки підрозділів з народів колишнього СРСР і західних сусідів України, що спільно боролися проти червоної та коричневої чуми. Можливо, нам ще припишуть геноцид могікан і патагонців. Ці невігласи і недоучки намагаються навчати нас нашої історії, за прикладом росіян примусити шляхом "прінужденія сілой" любити наших ворогів і ненавидіти власний народ і власних героїв", – йдеться у зверненні об'єднання ветеранів.

В об'єднанні ветеранів заявляють, що якби політика польських властей була тоді європейською і демократичною, то ніколи б не повстала ОУН, бо не було б такої потреби. Можливо, і не було б вересня 1939 року, нацистської і більшовицької окупації Польської держави.

"Усіх нас, українців, обурює також лайлива риторика таких документів, образливі вирази, кричуща неправда про ці події, абсолютний брак аналізу власних помилок і злочинів... Не було б так образливо і гидко, якби одним з організаторів і натхненників цього шабашу не був ксьондз Т. Ісаковіч-Залеські, який замість служби Богові прислужується кремлівському дияволу. Його агресивність і риторика є найбільш брутальними", – йдеться у зверненні.

Крім того, в організації ветеранів зазначають, що їх дивує та обурює намагання польської сторони суттєво прибільшити втрати поляків у їх протистоянні з українцями і применшити втрати українців. В останніх матеріалах польських сайтів кількість загиблих поляків на Волині безпідставно доведена до величини понад 200 000 осіб, тобто збільшена в декілька разів.

Читайте також:

На Львівщині пройде велотур в пам'ять Бандери та Шухевича

7% львів’ян не вважають Бандеру Героєм України

ОУН і УПА не приберуть з Музею Великої Вітчизняної війни

На Сході Україні зацікавилися діяльністю націоналістів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: