Львівські журналісти на знак протесту прикували себе до московського потяга

Півсотні журналістів зі Львова запланували нестандартну акцію на знак протесту проти утисків незалежних ЗМІ.

У День захисту свободи слова львівські журналісти прикували себе до потяга, який прямує до Москви, на знак протесту проти утисків незалежних ЗМІ.

Провести акцію "Куди їдемо?" прийшли понад 50 журналістів львівської газети "Експрес". Шестеро репортерів прикували себе залізними ланцюгами до останнього вагону міжнародного потяга “Будапешт-Москва”, що прямує до російської столиці.

Журналісти вимагають від Генпрокуратури негайно порушити кримінальну справу за статтею 171 Кримінального кодексу "Перешкоджання журналістській діяльності" та вжити невідкладних заходів для усунення загроз життю журналістів газети, що здійснюють резонансні журналістські розслідування.

"Ми не відчуваємо себе у безпеці, бо органи, які мають забезпечити захист, втягнені в систему, яка покликана чинити тиск і пристосовувати незалежні ЗМІ до стандартів нової влади", - зазначив головний редактор газети "Експрес" Ігор Починок.

Він охарактеризував процеси, що нині відбуваються в Україні, "русифікацією свобод" - це коли "свобода" залишається тільки на папері, а практично скористатися нею журналісти не можуть.

Зі свого боку, голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров заявив, що стан свободи слова з приходом нової влади справді погіршився. За його словами, тиск не такий брутальний, але відчутний: з’явилися темники – дещо іншої форми, ніж раніше, вказівки національним каналам, як і що показувати, посилився тиск власників. При чому у ситуації зі свободою слова є також провина української журналістики, пріоритетом якої нині часто стають гроші.

Як вже повідомлялося, нещодавно "Репортери без кордонів" оприлюднили відкритого листа до президента Віктора Януковича, в якому заявили про утиски журналістів в Україні. Зокрема, міжнародну організацію турбує те, що частина журналістів не змогла потрапити 22 квітня на прес-конференцію президентів України і Росії в Харкові.

Читайте також:

Ворогом української преси №1 назвали генпрокурора Медведька

Складено десятку "душителів української журналістики"

"Репортери без кордонів" констатували погіршення свободи слова після обрання Януковича

Росія стала восьмою у списку країн, де вбивають журналістів безкарно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: