Львівський медуніверситет: "Таміфлю" має важкі побічні ефекти

Ректор Львівського медичного університету закликав уряд заборонити рекламу лікарських препаратів на телебаченні.

Препарат проти свинячого грипу "Таміфлю" має серйозні побічні ефекти, заявив ректор Львівського національного медичного університету Борис Зіменковський.

"Таміфлю" має серйозні побічні ефекти. Його показано приймати лише тоді, коли вкрай треба. Це не жарти", - наголосив він під час наради за участі прем'єра Юлії Тимошенко у Львові.

"Вірус мутує постійно, не дивно, що вони (ліки – прим. ред.) агресивні. Може, тому ми зустрілися з такими ускладненнями. Ми одразу кинулись до "Таміфлю", - сказав Зіменковський.

Він попросив Тимошенко втрутитись у ситуацію з рекламою ліків і заборонити її по телебаченню. "Це злочин, адже реклама медикаментів починається самолікування, а відтак неправильне лікування", - наголосив експерт.

Як відомо, у зв'язку з епідемією грипу до України було завезено кількасот тисяч упаковок препарату "Таміфлю", призначеного для лікування свинячого грипу A/H1N1.

Водночас у Нідерландах було зафіксовано випадок зараження людини цим вірусом грипу, який не піддається впливу препарату. На думку фахівців, вірус поступово піддається мутаціям.

ВООЗ 11 червня вперше більш ніж за 40 років офіційно оголосила про введення шостого, максимального рівня загрози пандемії у зв'язку зі стрімким поширенням свинячого грипу.

В Україні офіційно зареєстровано 17 випадків захворювання на грип A/H1N1. Всього в результаті епідемії грипу та ГРВЗ захворіли понад 470 тисяч осіб, станом на 4 листопада 86 людей померли.

Читайте також:

Кількість жертв епідемії грипу в Україні наблизилася до 100

У Харкові розпочнуть виробляти власні ліки від свинячого грипу

Ліки від грипу продаватимуть виключно за рецептами

В Україну надійшов препарат "Таміфлю": Тимошенко обіцяє ще 300 тис. доз

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: