Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Львівський БЮТ: владу в Україні захопили нацменшини

Львівський БЮТ закликав громадськість протестувати проти антиукраїнської політики чинної влади, замішанної на українофобій.

8 вересня Львівська облрада розгляне "Звернення до громадськості щодо порушення національних прав українців в Україні". На думку автора звернення, депутата Львівської облради та представника БЮТ Ростислава Новоженця, владу в Україні захопили нацменшини. А самі українці лише спостерігають за тим, що діється навколо.

З метою недопущення міжнаціонального протистояння, відновлення історичної справедливості і забезпечення титульній нації належного представництва в органах державного управління та відновлення всіх національних прав українців, він закликає громадськість рішуче протестувати проти антиукраїнської політики чинної влади всіма законними методами.

"Піврічний період перебування Віктора Януковича на посаді президента України ознаменувався передусім відвертою промосковською політикою, повсюдним згортанням процесів українського відродження та грубим порушенням національних прав українців в Україні", - йдеться у зверненні.

За словами Новоженця, усе це виявилося не лише у фактичній здачі командою Януковича національних інтересів чужинцям (зокрема продовження на 25 років перебування в Україні окупаційного російського Чорноморського Флоту) та намірах передати Російській Федерації контроль над газотранспортною системою і всією енергетикою України, але і в цинічному нехтуванні державного статусу української мови .

Депутат від БЮТ наголошує, що найбільшого удару зазнала система освіти.

"Ліквідовано сектор сприяння навчанню рідною мовою; скасовано обов'язковість іспиту з державної мови для аспірантів та здобувачів ступеня кандидатів наук; відмінено державний статус екзамену з української мови у вищих навчальних закладах і витіснено державну мову із зовнішнього незалежного оцінювання; замість зарубіжної введено світову літературу, де три чверті складає російська література); з підручників історії вилучено згадку про українські визвольні змагання у XX столітті і Помаранчеву революцію 2004 року", - зазначив Новоженець.

На думку депутата, найганебнішим явищем останнього часу стало витіснення українців за національністю з керівних посад, позбавлення корінного етносу реального впливу на події в державі.

"Українці за національністю складають 78% мешканців України. А у вищому законодавчому органі держави - Верховній Раді України кількість українців не перевищує 22%. Президент України Віктор Янукович, прем'єр-міністр Микола Азаров не є українцями за походженням", - наголосив представник БЮТ.

Також Новоженець зазначив, що такі дії правлячої Партії регіонів є поверненням до практики нищення всього українського, що мала місце за часів тоталітарної комуністичної системи, і свідчать про запровадження на державному рівні ідеології російського імпер-шовінізму, замішаного на лютій українофобії.

Читайте також:

Російська мова найближчим часом стане регіональною в Криму

Донецький губернатор розповів, навіщо його онуки вивчають українську мову

Табачник вважає українську мову зайвою для аспірантів

Залиште свій коментар

Вибір редакції