Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Львівський комісаріат обіцяє відновити скандальний список ухилянтів від призову

Юнаки ж зі списку готуються позиватися через оприлюднення персональних даних.

Львівський військкомат опублікував списки юнаків, які уникають призову. Прізвища, імена та дати народження 15 тисяч хлопців розмістили на фейсбук-сторінці комісаріату. Правозахисники називають це грубим порушенням і закликають позиватися до суду за розголошення персональних даних, йдеться в ТСН.12.00.

У списку «сорому» віднайшов себе мешканець Львова Назар Дулиш. І обурився, бо виховує однорічного сина. Тож  має законне відтермінування від призову. Усі необхідні документи у військкомат, каже, носив двічі.

«В мене є приписне, яке мені дали на час відстрочки, але чому я є в списках не розумію. Я ж не ухиляюся, в мене є законні підстави не йти до армії, до війська. Я це не підтримую, можливо, буде позов», - каже Назар.

А інший хлопець справді ухиляється від служби, бо певен, що в армії його нічому не навчать. Тому й не показує обличчя. Але список і його розізлив.

«Коли люди приходять після армії і потрапляють на полігон – не вміють автомат в руках тримати. А мити підлогу і чистити бульбу я можу вдома навчитися. Якщо буде хороша в Україні армія, я піду», – переконує юнак.

Списки ухилянтів з’явилися напередодні в обід. І фейсбук вибухнув розлюченими коментарями. Та вже ближче до опівночі списки зникли. У військовому комісаріаті кажуть, це технічна помилка, мовляв, хтось поскаржився на сторінку. І обіцяють все відновити. Певні, закону не порушували, мовляв, про злісних ухилянтів мають усі дізнатися. Хоча не приховують, частина прізвищ у список потрапила помилково.

«Ми хіба щось неправильно зробили? Ми ж не вказали домашні адреси, імя, прізвище і все. Звідки ми знаємо, хто де відслужив, хто де призвався, хто женився, хто розвівся, хто має право на відстрочку? Прийдіть для уточнення своїх даних», -  закликає львівський обласний військовий комісар Олександр Тіщенко.

Правозахисники такі дії військкомату називають ледь не диверсією. Кажуть, оприлюднення персональних даних порушує права людини. Тож кожен, хто є у списку, може позиватися до суду і виграти його.

«Дії військового комісаріату незаконні. Тому що відбулося поширення персональних даних про особу без її згоди. Працівники військового комісаріату повинні понести відповідальність від дисциплінарної і до кримінальної», - каже юрист.

Незаконною правозахисники називали і нічну облаву на призовників, яку військові влаштували у Львові на початку листопада. У провулку Крива Липа, де багато розважальних закладів  повістки вручили дванадцятьом хлопцям, які ухилялися від призову. У військовому комісаріаті тоді також наколягали, що закону не порушували. Щоправда, яка необхідність в облавах і списках ганьби, не пояснюють. Адже за їхньою ж інформацією, проблем з осіннім призовом на Львівщині немає.    

Залиште свій коментар

Вибір редакції