Львівського бабака розбудять лише на Стрітення, а харківського відправили на пенсію

Львівський бабак Мишко так солодко спить зі своєю подругою Марусею, що його вирішили не будити ще два тижні.

В Україні 2 лютого може не відбутися День бабака. Львів'яни вирішили розбудити свого пухнастого провісника Мишка на два тижні пізніше - на Стрітення Господнє, а харківський Тимко пішов на пенсію за віком.

Львівський бабак Мишко торік промахнувся з прогнозом, і цього разу його розбудять 15 лютого. Опікуни гризуна пояснили, що вичитали в літературі, ніби наші предки будили бабаків саме у свято Стрітення, коли Весна з Зимою зустрічалися.

"Відзначати День бабака 2 лютого - католицька традиція. Різдво ми теж святкуємо на два тижні пізніше, ніж на Заході.

На Стрітення є безліч погодних прикмет, наприклад, якщо курка нап'ється води, весна буде ранньою. Так що і прогноз Мишка буде точнішим, адже його можна буде порівняти з іншими прикметами", - пояснює затримку Ігор Антохович, директор Львівського еколого-натуралістичного центру, де другий рік мешкає бабак.

Крім бажання відроджувати свої традиції, зміни в робочий графік Мишка внесли і січневі морози. Через холоди бабак так міцно спить, що екологи вирішили його не турбувати.
"Він навіть не прокидається, як завжди взимку, щоб перекусити. Як пішли спати в грудні зі своєю подружкою Марусею, так і не вставали. Парочка прокинеться, якщо хоча б два дні буде відлига. Але нічого страшного - віщувати він все одно буде 15 лютого, коли вийде на вулицю", - говорить Антохович. У березні 2009-го у Мишка з'явилася подруга на два роки молодша за нього.

А у Харкові день прогнозів вирішили не переносити - бабака-синоптика розбудять, як і раніше, 2 лютого. Але це буде не відомий всім Тимко (він пророкував погоду 5 разів, помилився лише один раз), а молодий бабак.

За словами доцента ХНУ Віктора Токарського (на біостанції вузу і живуть провісники), Тимкові вже 10 років, і його з почестями відправили на пенсію. А його наступнику навесні виповниться рік, але він і досі без імені. Ім'я придумають в День бабака ті, хто прийде будити синоптика.

"Я підібрав нового кандидата, враховував його характер, дуже важливо, щоб він не кусався", - говорить Віктор Токарський.

До харківського бабака Тимка його львівський "колега" Мишко приєднався лише в минулому році. До екологів гризун потрапив переляканим та зі зламаним зубом. Тварину довго виходжували.

День бабака в Україні відзначають із 2004 року за аналогією з американським Днем бабака.

Читайте також:

Бабак Філ прогнозує настання весни через півтора місяці

Францію будуть судити за зникнення хом’яків

Україні загрожує найсильніша за останні 10 років повінь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: