Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ляшко пояснив, чому в Україні щодня фіксують рекордну кількість заражених коронавірусом

Ляшко пояснив, чому в Україні щодня фіксують рекордну кількість заражених коронавірусом

У МОЗ кажуть про "чіткий тренд до зростання" кількості хворих.

В Україні кілька днів поспіль фіксується рекордна кількість нових хворих на коронавірус COVID-19 через відсутність жорстких карантинних обмежень. Громадяни нехтують рекомендованими правилами у громадському транспорті та у місцях масового скупчення людей, яким дозволили відновити роботу.

Про це заявив головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі "Право на владу".

Зі слів Ляшка, коли в Україні почали реєструвати по 600 нових випадків COVID-19, це було спричинено проведенням тестувань, у містах-мільйонниках, де виникли черги на діагностику. 

"Не можна робити жодних висновків, коли ми говоримо про один або два дні. Треба дивитись тренди щодо зростання або стабілізації процесу. Коли ми сьогодні бачимо 829 випадків, ми відмічаємо чіткий тренд до зростання", - пояснив Ляшко.

Головний санітарний лікар наголосив, що причина цій тенденції до збільшення хворих на коронавірус - пом’якшення карантину. Зокрема, громадяни не виконують встановлених обмежень у місцях, яким уряд дозволив запрацювати, але з умовою дотримання чітких правил.

"Збільшення тестування не має чіткої прогресії кореляції до збільшення кількості випадків. Це одномоментний процес, який показує, що в нас все ж таки пов’язано зростання з відсутністю жорстких карантинних обмежень. Питання можна розглянути з двох площин. Перше – це суб'єкти господарювання, яким ми пом'якшили карантин і дозволили відкриватись, є часто причиною того, що відбуваються порушення карантинних умов і обмежень. Зокрема, не створені умови. Міський і приміський транспорт - вимоги не дотримуються. Тому і відбувається такий ріст", - додав Ляшко.

Крім того, Ляшко розповів, що на початку березня в Україні робили 200-300 ПЛР-тестів на тиждень, станом на зараз - 12 тисяч ПЛР-тестів на добу. Також нині ПЛР-дослідження робить 69 лабораторій, хоча на початку карантину їх було лише три.

"Ніхто не помічає, всі кричать, всі топають ногами, що ми нічого не робимо. ПЛР-тест не можна зробити будь де. Далі виділені кошти для лабораторій в розмірі 600 млн, з них 280 пішло на оплату медпрацівникам. Інші кошти спрямовані на закупівлю обладнання для лабораторій", - підсумував Ляшко.

Відео Ляшко пояснив, чому в Україні фіксують рекордну кількість заражених COVID-19

Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко в ефірі "Право на владу" пояснив, чому в Україні фіксують рекордну кількість заражених коронавірусом.  

Ляшко пояснив, чому в Україні фіксують рекордну кількість заражених COVID-19

Нагадаємо, в Україні станом на 18 червня зафіксовано 34 063 випадки COVID-19, з них 966 летальних, 15 447 пацієнтів одужало. За добу зафіксовано 829 нових випадків. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції