Ляшко прокоментував дозвіл відкрити продуктові ринки під час карантину

Дата публікації
Перегляди
2749
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ляшко прокоментував дозвіл відкрити продуктові ринки під час карантину

Фото: УНІАН

Головний санітарний лікар пояснив, що ринки можна відкривати лише у разі відсутності інших джерел доступу людей до продуктів.

Відкривати ринки під час карантину, запровадженого у зв’язку з загрозою поширення коронавірусу, можна лише за певних умов.

Про це заявив під час брифінгу заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

"Міністерство охорони здоров’я України не відкривало ринки. Постановою головного державного санітарного лікаря чітко прописані вимоги, коли органи місцевого самоврядування можуть дозволити відкрити ринки, у разі якщо немає інших можливостей купувати продукти харчування населенню, яке проживає на тій чи іншій території", - наголосив він.

Також Ляшко пояснив, що про заклик відкривати ринки не йдеться.

"Це можливість відкрити і дати доступ людям до продуктів харчування у період карантину, який є сьогодні на території України. Закликаю не зловживати, а виконувати всі вимоги карантину і в разі, якщо є необхідність відкрити той чи інший продуктовий ринок, виконувати всі ті вимоги, які прописані в постанові головного державного санітарного лікаря України", - резюмував заступник голови МОЗ.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Наступна публікація