Ляшко розповів, коли в Україні чекати на нову хвилю COVID-19 та як до неї готуються

Автор
Олена Вус
Дата публікації
Перегляди
7465
Ляшко розповів, коли в Україні чекати на нову хвилю COVID-19 та як до неї готуються

УНІАН

За словами головного санлікаря, потрібно бути повністю готовими до того, що може бути нова хвиля восени.

Українських освітян необхідно провакцинувати до вересня, щоб в разі нової хвилі коронавірусу, освітні заклади не йшли на карантин. 

Про це заявив заступник голови МОЗ, головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко під час розмови із журналістами 15 травня.

"1 вересня розпочнеться новий навчальний рік. Вчителі зараз за місяць підуть по відпустках. В липні-серпні ми їх не знайдемо. Тому нам треба провакцинувати їх до навчального періоду", - зазначив він.

За словами Ляшка, нова хвиля хвороби буде в осінньо-зимовий період. За даними Центру громадського здоров'я щодо грипоподібних захворювань, можна побачити, що в Україні ситуація захворюваності завжди складається сезонно.

"Жовтень-листопад - перше зростання грипу та грипоподібних захворювань. Лютий-березень - друге зростання. Цього року повністю співпав коронавірус з тими ж хвилями, які до цього часу робили грип і грипоподібні захворювання. І, коли ми вводили зимовий карантин, ми говорили, що це для того, щоб збити хвилю, яка може бути в лютому. Ми її збили. Але наприкінці лютого-березні вона грохнула нам дуже сильно", - зазначив він.

Але, за словами Ляшка, там є ряд факторів. І один із цих факторів - це британський штам, який досить швидко передається від людини до людини.

"Я хочу, щоб нової хвилі не було. Ми робимо все, щоб її не було. Але це не значить, що ми не повинні готуватися до цього. Якщо ми зараз не будемо вакцинувати вчителів, то вона 100% буде. Тому нам потрібно бути повністю готовими до того, що може бути нова хвиля восени (від початку нового навчального року в школах - Ред.). Але вона може виникнути і раніше, якщо відбудеться мутація вірусу і він почне проявляти нові агресивні властивості", - резюмував головний санлікар.

Тим часом, задля охоплення більшої кількості щеплених українців МОЗ паралельно з мобільними бригадами і пунктами щеплень запускає вакцинальні центри, які діятимуть на вихідних. 

Ляшко пояснив, як Україна протистоїть COVID-19 і коли буде послаблення карантину

Ляшко пояснив, як Україна протистоїть COVID-19 і коли буде послаблення карантину