Ляшко розповів, коли в Україні стануть доступними міжнародні та електронні COVID-сертифікати

Ляшко розповів, коли в Україні стануть доступними міжнародні та електронні COVID-сертифікати

Фото: Associated Press

З електронним сертифікатом можна буде подорожувати Євросоюзом.

Міністр охорони здоров'я Україні Віктор Ляшко розповів, коли в Україні стануть доступними міжнародні та електронні COVID-сертифікати.

Про це він повідомив ефірі "Сніданку з 1+1" 6 серпня.

Так, за словами очільника МОЗ, міжнародні сертифікати про вакцинацію від коронавірусу в Україні вже доступні і отримати їх може кожен, хто щепився двома дозами у свого сімейного лікаря. 

"Міжнародний сертифікат про проведення вакцинації наразі доступний. Після того, як ви отримали дві дози щеплення, ви звертаєтеся до свого сімейного лікаря або лікуючого лікаря і він на кожну вакцину, а вони у нас усі визнані ВООЗ, видасть міжнародний сертифікат про проведення вакцинації. Не на жовтому бланку, як зараз пишуть в Інтернеті - "приходьте зі своїм жовтим папером", а роздруківка з печаткою лікаря і закладу. Все. І такий сертифікат визнається, оскільки він передбачений міжнародними медико-санітарними правилами", - наголосив Ляшко.

Що ж стосується електронного сертифікату, то наразі він проходить бета-тестуванні і незабаром буде доступним у застосунку "Дія". По такому сертифікату вакцинованим українцям можна буде вільно подорожувати до країн ЄС, говорить міністр.

"Додатково Євросоюз встановив для себе всередині ЄС можливість подорожувати від країни до країни за допомогою електронного сертифікату. Україна, розуміючи, що у ЄС встановлюються нові норми, із самого початку попросила технічне завдання до цього електронного застосунку і зробила аналогічний, який є у ЄС, у нас з’являється у застосунку "Дія". 4 серпня ми пройшли технічну експертизу і наш застосунок повністю відповідає вимогам Євросоюзу. Тому наразі завершується бета-тестування, дошліфовуються юридичні аспекти і в українців буде COVID-сертифікат, аналогічний тому, що є у ЄС", - пояснив Ляшко.

Він додав, що додатково для подорожей до країн ЄС не потрібен буде міжнародний сертифікат, а тільки електронний.

Міністр Віктор Ляшко про поширення "Дельти" та до чого готуватися українцям

Міністр Віктор Ляшко про поширення "Дельти" та до чого готуватися українцям

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація