Ляшко розповів про ситуацію з грипом та ГРВІ в Україні і порадив готуватися до нових вірусів

Ляшко розповів про ситуацію з грипом та ГРВІ в Україні і порадив готуватися до нових вірусів

Фото: УНІАН

Україна зможе стабілізувати ситуацію з коронавірусом, якщо всі громадяни будуть дотримуватися карантинних вимог.

В Україні наразі захворюваність на грип та ГРВІ аналогічна до попередніх років. Зважаючи на показники, аномального зростання кількості хворих на сезонні інфекції не спостерігається, водночас немає і зменшення цієї тенденції.

Про це сказав в інтерв'ю ТСН.ua головний державний санітарний лікар країни, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Нині ми не бачимо ані аномального зростання, тобто не відрізняється від попередніх років. Але і не бачимо, наприклад, меншої кількості випадків захворювання у порівнянні з попередніми роками", - уточнив заступник очільника МОЗ.

Разом із тим, Віктор Ляшко зауважив, що грип і грипоподібні захворювання циклічно циркулюють у всій планеті. До прикладу, якщо в Україні спостерігають ці хвороби в осінньо-зимовий період, то у Південній півкулі навесні та влітку. Але, посадовець зауважив, що під час цьогорічного спалаху коронавірусу в цих країнах захворюваність на грип у порівнянні з попередніми роками впала у десятки, а то й сотні разів.

Але, відповідаючи на уточнювальне запитання, чи можна Україні очікувати стабілізації ситуації з коронавірусом, зважаючи на позитивну динаміку в Європі, Віктор Ляшко наголосив, що цього вдасться досягнути лише, якщо бізнес і громадяни будуть дотримуватися карантинних вимог. Йдеться, передусім, про обов'язкове носіння масок, дотримування дистанції, і виконання бізнесом обмежень.

"Щодо нових вірусів, нам треба бути готовими. І коронавірусна хвороба показала, що відсутність готовності країн до реагування призводить до значного навантаження на систему охорони здоров'я, і на економіки країн. Тому, я думаю, що після пандемії коронавірусу кожна країна перегляне своє ставлення саме до готовності системи охорони здоров'я до реагування на невідомі потенційні збудники", - зауважив Віктор Ляшко.

Віктор Ляшко розповів про ситуацію з ГРВІ і грипом в Україні та світі

Віктор Ляшко розповів про ситуацію з ГРВІ і грипом в Україні та світі

Нагадаємо, також в інтерв'ю ТСН.ua головний державний санітарний лікар країни Віктор Ляшко спрогнозував, що в Україні коронавірус, а відповідно і карантин, імовірно підуть на спад у травні 2021 року. Цьому має сприяти, передусім, вакцинація населення. Також це пояснюється сезонністю вірусу.

Як повідомлялося, Віктор Ляшко пояснив, як довго організм буде захищений від коронавірусу після вакцинації.

Також головний санітарний лікар України розповів, чому локдаун запровадять наступного дня після Різдва, і припустив, що після новорічних свят може відбутися сплеск хворих на коронавірус.

Повну версію інтерв'ю з головним державним санітарним лікарем країни, заступником міністра охорони здоров'я Віктором Ляшком читайте незабаром на сайті ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Наступна публікація