Любителі порнографії просять у Ющенка захисту

На думку експертів, деякі норми закону про порнографію лякають не лише безглуздям, а й небезпекою, яку вони приховують.

Не робити крок назад у СРСР закликає Віктора Ющенка низка правозахисних організацій. Точніше - не оголошувати Україну територією, де сексу немає. Президента просять ветувати закон про порнографію. Передусім через те, що він передбачає покарання за зберігання полуничної відеопродукції навіть у домашньому архіві. І взагалі деякі норми закону, ухваленого Верховною радою, говорять експерти, лякають не лише своїм безглуздям, а й небезпекою, яку в собі приховують.

Що можна, кому і скільки? Законотворці вимагають прописати на папері. "Хоче людина займатися стриптизом, або хоче ходити на нього і хай буде встановлено до якої відвертості буде цей стриптиз", - пояснює автор законопроекту депутат Геннадій Москаль.

"Я не є фахівець еротики", - скромно зазначає народний обранець. За дитячу порнографію Москаль пропонує садити за ґрати: "Я проти педофілів, збоченців, я не думав, що їх стільки в Україні багато і вони кругом".

У законопроекті під зміни потрапила 301 стаття Кримінального кодексу. Там додали лише одне слово – "зберігання". Тепер за збут, розповсюдження, перевезення або зберігання порнографічних предметів - обмеження волі до трьох років. Відео та комп’ютерна "полуничка", а також продаж дітям - коштуватиме до 5 років в’язниці. Залучення дітей до виготовлення порно – до семи років. Також у планах карати за надто відверті шоу.

Правозахисник Олег Веремеєнко заявляє про абсурдність подібних звинувачень: "Тепер будь-кого можна кинути за ґрати. Замість наркотиків чи вибухівки підкидатимуть аморальні диски".

"Сержант Петренко зараз до нас підійде: а що це у вас в портфельчику? А, диск?! Так ви не тільки зберігаєте, а ще й переміщуєте, ну все, ходімо, – будемо писати явку з повинною", - глузує правозахисник.

А от письменник Олесь Ульяненко на собі відчув наслідки боротьби з порнографією. Один з останніх творів лауреата Шевченківської премії визнали аморальним. "Вийшов напіверотичний, напівдетективний роман, такий філософський", - розповідає письменник.

Але філософія у стилі "ню" державним моралістам не сподобалась - книжку забороняють продавати, а Олесь шукає правди по судах. За крамольні твори епатажного митця читачі, теоретично, підпадають під дію нового закону.

"Це мертвий закон - у кожного чувака є порнуха, навіть найбільш морального", - стверджує Ульянченко.

"Порнобізнес є одним з дохідних нелегальних бізнесів і звичайно з ним треба боротися. І прийнятий Верховною радою закон є одним з каналів реалізації державної політики в цій сфері", - пояснює глава Нацкомісії з питань захисту суспільної моралі Василь Костицький.

У моральній комісії знають різницю між порнографією та еротикою. І виписали з три десятки критеріїв.

Перші з них - порнографія фіксує увагу на геніталіях, маніпуляціях з геніталіями, статевому акті і його техніці. Еротика - зображення людини у всьому багатстві почуттів, переживань, емоцій.

Відверті картинки можна знайти у будь-кого. Приміром, на вашому комп’ютері. Мандри Інтернетом, попри ваше бажання, залишають сліди. Спам або рекламні банери із гарячими дівчатами автоматично зберігаються. Усі ці картинки й зображення залишаються на локальному диску у користувача і якщо користувач не компетентний, то може навіть і не здогадуватись, що вони у нього є.

Карати чи не карати? Не впевнений навіть головний міліціонер країни Юрій Луценко. Реалізаторів – однозначно, користувачів – навряд чи. "Чи потрібно карати кримінально людей, що тішаться дома порнографією? Я не впевнений. Може це у них останнє", - сміється Луценко. Місячник добровільної здачі порно в міліції ще не оголошували.

Зміни до Кримінального кодексу має підписати президент.

Друга хвиля змін має накрити стриптиз-клуби та розважальні шоу.

Читайте також:

Ющенка просять накласти вето на закон про порнографію

За зберігання порнографії відтепер можна потрапити до в'язниці

Хакери замінили музичні кліпи на YouTube на порнографію

Google перекриє китайцям доступ до порнографії

ВідеоЛюбителі порнографії просять захисту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: