Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Любомира Гузара поховають в усипальниці київського собору, а труна буде запаяна

Прощатися з владикою будуть у столиці на свято Трійці.

Папа Римський висловив співчуття з приводу смерті блаженнішого Любомира Гузара. У спеціальній телеграмі Франциск згадав одне з головних досягнень спочилого – це відродження Української греко-католицької церкви, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

Лист від понтифіка оприлюднила прес-служба УГКЦ. У ньому Франциск називає Любомира одним з найстійкіших і відданніших Божих служителів. "Підношу палкі молитви до Бога, аби дарував вічний упокій цьому ревному пастиреві... Пам'ятаю його стійку вірність Христові, незважаючи на гоніння та переслідування проти церкви", - наголосив папа.

Відео Стало відомо, де похоронять Блаженнішого Любомира Гузара

У понеділок, в день поховання, до Києва прибуде особистий посланець Папи Римського, а також родичі Любомира Гузара, які живуть за кордоном. Поки ж прощання триває у Льовові. У соборі Святого Юра двері не зачиняли навіть вночі. Сотні бажаючих попрощатися приїздять з різних міст – і серед них не тільки греко-католики. Мудрість Любомира змогла зробити його за життя авторитетом для багатьох людей різних конфесій і навіть релігій.

Владику Любомира поховають просто під вівтарем головного патріаршого собору українських греко-католиків у Києві. У цьому храмі ієрарх закладав і перший наріжний камінь, і благословляв будівництво усипальниці – як виявилося, своєї власної. Тіло спочилого церковника повернуть до столиці в неділю. Після поховальної служби труна буде запаяна – це передбачено санітарними вимогами. Після цього гріб буде вмуровано в стіну храму.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції